Přednáška přiblíží historické nálezy při stavbě obchvatu

Pečky – Ve středu 25. ledna se v Kulturním středisku Pečky uskuteční přednáška Minulost pod silnicí. Andrej Lamprecht, archeolog a pracovník Polabského muzea Poděbrady, seznámí posluchače s archeologickými nálezy při stavbě obchvatu Nymburka. Začátek je v 17.00 hodin.

Tanečníci z celé republiky budou soutěžit na Zámecké

Kolín – Memoriál Bohuslava Matiáše se odehraje v neděli 29. ledna v Domě dětí a mládeže v Kolíně na Zámecké. 54. ročník postupové soutěže v latinskoamerických a standardních tancích kategorií B, C, D a Hobby (tanec pro všechny) začíná v 8.45 hodin, prezence tanečních párů je pro D – STT a Hobby – STT od 8.15 hod, ostatní v průběhu soutěže.

Chystají konferenci týkající se odpadového hospodářství

Kouřim – Konferenci, která se bude týkat odpadového hospodářství, chystají Kouřimští na čtvrtek 26. ledna. Kromě debaty budou během konference vylosované tři kouřimské rodiny, za které bude uhrazený poplatek za rok 2017. Schůzka začne v 16.30 hodin v prvním patře městské radnice.

Muzeum otevře poprvé druhý únorový den

Kostelec n. Č. l. – Černokostelecké muzeum otevře své dveře veřejnosti poprvé v tomto roce 2. února. Po celý leden bylo z technických důvodů zavřeno, nyní se však návštěvníci mohou těšit na výstavu kopií děl malíře Zdeňka Buriana ze sbírek Josefa Ptáčka.

Mrazy znemožňují výkopové práce na silnici

Černé Voděrady – Silné mrazy i nadále znemožňují práce na výkopových pracích na kanalizaci. Uzavírka křižovatky u zrcadla, která byla avizovaná na polovinu ledna a poté odsunutá o týden, se tak opět posune o týden, kdy se již podle předpovědi očekává oteplení. Do doby zahájení prací zůstávají stanice autobusových linek beze změn a autobusy dále zajíždějí do centra obce.

Nemocných v minulém týdnu opět přibylo

Kolínsko – Vzestup nemocnosti zaznamenalo v minulém týdnu nejen Kolínsko, ale většina Středočeského kraje. Na Kolínsku bylo ve třetím kalendářním týdnu o 16 % více nemocných než v týdnu předchozím. Přesto zatím na Kolínsku nedošlo k zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních ani k uzavření škol. Zákaz návštěv vyhlásili například v čáslavské nebo benešovské nemocnici.

Na obchvatu Kolína zpomalte, policisté měří

Kolín – Tento týden budou kolínští policisté měřit rychlost na obchvatu Kolína. Kromě toho můžete muže a ženy v uniformách až do neděle potkat také v Polepské ulici. Policisté informovali také o stanovištích v ulicích Ovčárecká a Havlíčkova. Ke kontrole vozidla pochopitelně může dojít také na dalších místech ve městě a v jeho okolí.