„Do Liberce odjížděla 64 členná výprava tanečníků z Kolína, kteří se na mistrovství probojovali díky celoročním úspěchům v mistrovské extralize dětí a juniorů,“ řekla Naďa Eretová z CrossDance. „Pro děti to je obrovská zkušenost a motivace, ale protože jsme se do té doby věnoval zejména latinsko – americkým tancům a formacím, už kvalifikace a účast pro nás byla vítězstvím,“ dodala.

Výkony kolínských dětí a juniorů předčily očekávání a hned první den byl CrossDance dvakrát na stupních vítězů. „Nejdříve jsme s párovou formací juniorů získali stříbro potom holčičí juniorský minitým slavil zlato. Sedm kolínských dívek kolem dvanácti let se stalo mistryněmi světa,“ pochválila své svěřence Naďa Eretová.

Junioři bodovali i v latinoshow – postup Mafiánek až do finále asi dopředu nepředpovídal nikdo. V kategorii minikids do osmi let si CrossDance také vydobyl pozornost, když se opět dostal do finále a obsadil 4. místo.

V sobotu odpoledne, kdy už byli unaveni nejen diváci, ale i porota a hlavně tanečníci, startovala kategorie párových formací dětí. Kolínská mláďata přijel podpořit i starosta Kolína Vít Rakušan a šéf odboru školství Petr Kesner, a děti opět bodovaly. Za skvělé podpory rodičů, kamarádů a kolegů z klubu tančily jak o život. „Moc děkujeme všem, kteří nám drželi palce a podporovali nás – v první řadě rodičům dětí a juniorů, kteří za svými dětmi stáli i v dobách nejtěžších tréninků a největší únavy,“ dodala Naďa Eretová.