Druhý ze série cestopisných dokumentů „Útěk do přírody” nabízí nevšední pohled na další z nejkrásnějších míst na Zemi - Společenské ostrovy Francouzské Polynésie.

Jaká je dnešní podoba ostrovů, které se již před dvěma staletími proslavily úchvatnou přírodou, magickými rituály a tancem plným nespoutané vášně? Existují tajuplné obřady i v 21. století, nebo jsou to jen pouhá představení pro turisty? Zachovali si místní obyvatelé vztah k přírodě, z níž po staletí čerpali hluboké poznání?

Nitky vzájemných souvislostí protkávají příběhy tvůrců Útěku nejen na Zemi, ale i pod hladinou oceánu. Vzrušující setkání autorů s inteligentními žraloky boří mýty o krvelačných predátorech a líčí nezapomenutelné dojmy z prvních setkání s těmito vládci hlubin. Žraloci, stejně jako mořské želvy, přežili stovky milionů let, aby se dnes díky člověku ocitli na pokraji vyhubení.

Poetické ladění, ale i akční záběry predátorů, přibližujících se často na dosah, vzbuzují v divácích mnoho asociací s vlastními prožitky. Řada dokreslujících témat dotváří stěžejní ideu dokumentu, a oslovuje širokou škálu diváků.

Harmonické souznění obrazu, hudby a komentáře poskytuje nevšední intimní zážitek. Útěk na Tahiti provází diváka nenásilně, ale přesto naléhavě při pokorném vstupu do nádherného chrámu matky přírody.

Film vznikl na ostrovech Francouzské Polynésie (Společenské ostrovy – Tahiti, Moorea, Raiatea, Taha, Huahine, Maupiti, Bora Bora).
Dokumentární cyklus „Útěk do přírody“ vznikl díky ojedinělé spolupráci dvou fotografů, filmařů a cestovatelů, kteří navázali na společný debut dokumentu „Útěk na Mauricius“.

Projekci provází výstava velkoformátových fotografií pořízených jak v podvodním světě, tak v nádherné polynéské přírodě. Fotografie jsou již nyní ke shlédnutí ve foyer kina. Projekce se osobně zúčastní oba autoři, Petra Doležalová a Libor Špaček, kteří večer uvedou a budou s diváky besedovat.

Termín: 05.09.2011 19.30 hod
Místo: Kino 99, Zahradní 764, Kolín IV tel. 321 720 730