Tento slavnostní okamžik si nenechali ujít jak zástupci firemních partnerů a města Kolín, tak ředitel SOŠ a SOU stavební Kolín spolu s Jonášem a jeho partou.

„Slavnostní odpoledne společně zahájili 'Dodo' David Ozieranec a 'Ančí' Anna Reichlová z T. K. Oregon. Shrnuli příběh svého projektu a poděkovali za novou podlahu ve společné klubovně, která již začala sloužit dětem z oddílu. Ředitel kolínské stavební školy Jindřich Synek hovořil o odvedené práci studentů školy a přínosu takového stavebního projektu ve výuce. Své dojmy ze stavby podlahy přidali samozřejmě i Jonáš a jeho parta,“ uvedl Petr Steklý za Lepší místo, které se zasloužilo o soutěž nápadů s vylepšením svého místa.

Slavnostní odhalení dvoumetrového betonového sněhuláka v proluce ulice Politických vězňů v Kolíně.
Letní sněhulák zdobí veřejný prostor v Kolíně

Součástí slavnostního programu bylo i přijetí nových dětí do tábornického spolku. „Máme velikou radost, že je můžeme přijmout za členy právě zde, na čerstvě zrekonstruované podlaze. Kluci ze stavebky pod vedením svých mistrů nám všem ukázali, že dnešní mladá generace umí pracovat rukama. A výsledky jejich práce budou dlouho sloužit a dělat radost!” dodal na závěr odpoledne David Ozieranec alias Dodo, vedoucí oddílu T. K. Oregon.

Řemeslo je 'cool' a přesně to se kluci z Jonášovy party snažili dokázat, přeci jen není nad práci zlatých českých ručiček. Lepší místo tak propojilo devět firem z SOŠ a SOU stavební z Kolína, aby tak splnily společně sen jednomu výhernímu projektu.

Oblíbená mince historika Ladislava Jouzy je byzantská z počátku sedmého století.
Jaké nejzajímavější mince vlastní Regionální muzeum v Kolíně?