Ten se odehrál pod taktovkou T.K. Oregon. „Třebaže pořádáme dětský den už počtrnácté, na Medvědí louce jsme poprvé," řekl za organizátory David Ozieranec, známější mezi táborníky pod přezdívkou Dodo.

Drobná změna měla totiž organizační důvod. „Vždy jsme byli na Kmochově ostrově, kvůli jiné akci jsme se přesunuli," řekl.

Narážel tak na hudební akci Natruc Majáles, který však byl zrušený kvůli nepřízni počasí. „Už jsme se nechtěli stěhovat, Střední odborná škola stavební nám navíc poskytla zázemí," řekl.

Pro malé návštěvníky tak táborníci z Oregonu přichystali zhruba padesát různých atrakcí, které zároveň byly soutěžní. „Kdo přijde, dostane samolepku s číslem a papír, na který získává razítka po splnění atrakce," popsal soutěž Dodo.

Atrakce pokaždé obměňují

Oregon pořádá dětský den už počtrnácté, to ale neznamená, že by děti viděly ty samé atrakce. „Atrakce přidáváme nebo obměňujeme. Například ty, co už jsou v hodně špatném stavu, nebo se z nějakého důvodu neosvědčily," řekla Anna Bašistová.

Návštěvníci si mohli zkusit šplhat po dvou horolezeckých stěnách, zalézt si v bludišti, střílet z praku, airsoftové a paintballové zbraně.

Kromě toho nechyběly koloběžky, trampolíny, nebo například chůdy, u kterých malým soutěžícím pomáhala Michaela Zubíková. „Ráno to vypadalo, jaká bude zima, ale člověk se u chůd skutečně zahřeje," řekla se smíchem. Právě o její atrakci byl totiž kolosální zájem.