Například v Ratboři je na sobotu přichystaný Halloween na zámku, který startuje v 17.00 hodin v hotelu Chateau Kotěra. Děti se mohou těšit na park plný strašidel, strašidelná stanoviště a halloweenskou výzdobu.

Chybět určitě nebudou ani odměny, hry a soutěže. Připravená je také ohňová show, která začne v 18.30 hodin. Na Svatomartinský lampionový průvod se vydají malí i velcí v Tuklatech a Tlustovousech. Sraz všech odvážných je v sobotu v 16.30 hodin před farou v Tuklatech. V Tlustovousech je pak připravené opékání buřtů, ohňostroj a teplý čaj. Pro ty opravdu odvážné je pak připravená stezka odvahy.

Příprava na průvod je naplánovaná také v Třebovli, a to na pátek od 17.30, samotný průvod pak bude v sobotu. V Doubravčicích si na lampionový průvod musejí ještě nějakou dobu počkat. Cesta za světýlkem totiž vypukne až v pátek 13. listopadu. Akce se uskuteční již po deváté. Sraz mají účastníci v 17. 30 hodin u obecního úřadu. Cestu dušičkovým údolím mají za sebou již děti z Polep, které si na svou cestu nejprve vyrobili lucerničky, aby pak mohli dojít ke strašidelné chýši, kde se každý podepsal na listinu statečných.