Kouřimští občané si mohou pro Betlémské světýlko přijít ve středu 23. prosince od 14.00 hodin na náměstí. S sebou je nutné mít svíčku, ideálně pak lucerničku, ve které plamínek jen tak něco neuhasí a bude jednodušší si ho bezpečně donést až domů.
Ti, kteří si pro Betlémské světýlko nechtějí chodit, mají přesto možnost ho doma mít. Junáci totiž nabízí, že světlo donesou Kouřimským až domů. Zájemci o donesení Betlémského světla domů mají možnost nahlásit své adresy do pondělí 21. prosince v knihovně nebo u okénka pokladny v přízemí radnice.

Světýlko dovezou skauti také do Plaňan, a to už v sobotu 19. prosince. Již tradičně se na náměstí u sochy sv. Jana Nepomuckého uskuteční krátká projekce vzpomínek. Právě při té příležitosti si budou moci lidé odnést Betlémské světlo do svých domovů.
Ve stejný den budou moci Betlémským světlem rozsvítit své domovy také lidé ve Štítarech, Radovesnicích, Lošanech, Krychnově, Libodřicích, Polních Voděradech, Horních Chvatlinách, Dolních Chvatlinách a Mančicích. Do těchto míst přivezou z Kolína Betlémské světlo mančičtí hasiči.

V Mančicích ho pak budou v odpoledních hodinách roznášet po jednotlivých staveních.