„Hlavním důvodem pro tuto investici za 1,6 milionu korun bylo nesplnění intenzity osvětlení pro I. a II. hokejovou ligu," řekl Jan Širc, ředitel Správy městských sportovišť Kolín.

Podle jeho slov si navíc na nedostatečné osvětlování stěžovali jak hráči, tak rozhodčí. „Nové osvětlení bude možné při utkáních hokejistů kombinovat s efektovými světly při vstřelení branky," popsal novou techniku.

Dalšího půl milionu stála reverzní osmóza, což je zařízení na úpravu vody, pomocí kterého se připravuje ledová plocha. „V minulých letech byla používána voda z přilehlého jezera, přičemž vyrobený led byl nepěkně zbarvený a jeho kluznost byla dle hokejového klubu nejhorší v hokejové lize," řekl Jan Širc.

Zimní stadion tak využívá uzavřený okruh, ve kterém se seříznutý led rozpouští a znovu využívá na výrobu nového. „Voda je zbavena všech nečistot, chlóru a minerálů, čímž je dosaženo vysoké kluznosti a ideální tvrdosti ledu. Tento systém byl použit např. na kluzišti na olympiádě v Soči," řekl ředitel SMSK.