Děti z českobrodských škol, ale i široká veřejnost si v něm mohly rozšířit, nebo osvěžit své znalosti o recyklování.

„Během dopoledne se nám tu vystřídalo dvanáct tříd,“ nastínil jeden z moderátorů Petr Sejkora. Děti se dozvěděly, co všechno recyklace obnáší, jak je pro ni důležité třídění odpadu, nebo i to, že mobilní telefon obsahuje kousek zlata.

Moderátoři děti seznamovali se Světem recyklace zábavnou formou. „Moc se mi líbilo, jak robot házel mobil do boxu na elektroodpad,“ prozradila páťačka Markéta. Žáci se tak hrou dozvěděli nejrůznější zajímavosti. „Nevěděla jsem, že nejtěžší spotřebič doma je pračka, myslela jsem, že lednička je těžší,“ dodala Markéta.

Děti si během celého programu také prohlédly interaktivní návěs, ve kterém s moderátory diskutovaly právě o recyklaci jednotlivých domácích spotřebičů. „Pro děti jsme pak přichystali zábavné soutěže, ve kterých využili nově získané informace,“ uvedl Sejkora. Nechybělo ale ani třeba skákání v pytlích k boxu na elektroodpad.

Odpoledne pak byl interaktivní přívěs, který byl vybaven jako běžná domácnost včetně elektrospotřebičů, k dispozici široké veřejnosti.


Martin Šnajdr