Na kolínském náměstí jste v pátek a v sobotu mohli ochutnat nepřeberně piv. Místní hospoda se totiž rozhodla, že zkusí uspořádat menší formu svátku piva v Kolíně. „Máme dodavatele, který jezdí přímo do Mnichova, tak nás menší variantu napadlo uspořádat Oktoberfest tady," vysvětlila organizátorka Lucie Rapčáková.

Třebaže v pátek dopoledne počasí moc přívětivě nevypadalo a v jedenáct hodin, kdy festival startoval, na náměstí nebyla ani noha, postupem času se situace napravila. „Vypadá to slibně, počasí je super a lidé jsou nadšení," pochvalovala si Lucie Rapčáková, organizátorka kolínského Oktoberfestu.

Ve venkovním stanu lidé mohli ochutnávat čtyři druhy piv, dvě německá, dvě česká. Další tucet pivních specialit potom byl přímo v hospodě, lidé se tedy mohli přesouvat a ochutnávat dosud nepoznané. A pokud někomu vyhládlo, byla tu i nabídka jídla, které k pivu patří. Návštěvníci si mohli dát preclíky, sekanou, klobásky, bavorské šátečky a další pochutiny.

Atmosféru potom dokreslovala obsluha v tradičních kostýmech, spokojení hosté potom zkoušeli stále nové a nové druhy pivních potěšení, nabídka byla doopravdy pestrá. Však si ji návštěvníci pochvalovali. „Nám to přijde jako dobrý nápad, mělo by to ale být častěji, ne jednou za rok," nechala se slyšet jedna skupinka konzumentů. „Kdo by jezdil někam daleko, když to může mít doma?" zubil se jeden pivní nadšenec.