První díl reality show Survivor Česko & Slovensko vyšel už minulý týden na streamovací službě Voyo a v úterý 5. března bude uveden na přímo na TV Nova. O vítězství mezi sebou bojují dva týmy, ve kterých je dohromady čtyřiadvacet soutěžících. Ti mají za úkol přežívat v divočině.

V průběhu soutěže se konají soutěže o odměny, například o jídlo, kterého mají soutěžící od samého začátku vždy velmi málo, a hlavně o imunitu. Její výhra danému týmu zaručí přežití do dalších dnů. Naopak ten kmen, který prohraje, jde na kmenovou radu, kde je jeden soutěžící vyloučen.

Rýha pro kabely nízkého napětí ve Dvorské ulici ve Veltrubech.
Nečekaný nález ve Veltrubech. Rýha pro kabely nízkého napětí potěšila archeology

Letos jsou soutěžící rozděleni na tým Titánů a tým Lovců. Právě mezi Lovci jsou i dva Středočeši. O výhru 2,5 milionu korun se uchází hasič Filip Křížek z Kolína. Čtyřiadvacetiletý muž má za sebou účinkování v hrané reality show Praha – den & noc. „Svou účastí v Survivoru chce dokázat svému synovi, že když člověk chce, může v životě dosáhnout úplně všeho. Ztráty váhy se nebojí. Už v šestnácti letech zhubl padesát kilo,“ uvádí web TV Nova.

Druhým zástupcem Středočeského kraje je Veronika Sandholzová, třiadvacetiletá studentka Vysoké školy ekonomické v Praze, která pochází z Chleb. „Ve volném čase ráda tancuje, chodí do posilovny a tráví čas s přáteli. V roce 2021 vyhrála titul Miss Sympatie. V Survivoru si chce zažít dno a zjistit, čeho všeho je schopná,“ píše se o soutěžící na webu TV Nova.

Těžká technika postupně během 22. února dům bourala, zůstalo jen torzo.
Demolice! Osud polozříceného domu v Kolíně zpečetil nepříznivý posudek statika

Mezi soutěžícími jsou i letos některé známé osobnosti. Veronika s Filipem tak soutěží například proti bojovníkovi MMA Samuelu Krištofičovi alias Pirátovihudebníkovi Sebastianovipodnikatelce Ornelle Kotkové nebo komikovi a youtuberovi Mikýřovi.

Reality show Survivor, v Čechách známá také jako Kdo přežije, byla poprvé uvedena v roce 2000 v USA. V tehdejší verzi byli trosečníci vysazeni ve dvou týmech na ostrově na 39 dní. Historický prvním vítězem byl Richard Hatch. Loni na jaře byla v USA uvedena už 44. série. Od roku 2000 se Survivor rozšířil do mnoha zemí světa, kde je uváděna v různých formátech, které se liší lokalitami, pojetím soutěží o imunitu či odměny, ale i délkou pobytu v divočině. Například v české verzi tráví nejúspěšnější soutěžící na ostrově cca 70 dní.