Mladí stavaři v jedenáctém ročníku soutěže vytvářeli originální stavbu podle vlastního návrhu. Téma bylo dané. Znělo: Originální turistická atrakce jako zviditelnění Česka v zahraničí. Důležitým kritériem k hodnocení byla originalita a neotřelá myšlenka. Každá škola mohla do soutěže přihlásit hned dvě stavby. „Škola vítězného projektu se může těšit na ceny v hodnotě 20 tisíc korun. Školy umístěné na druhém a třetím místě vyhrají cenu v hodnotě 10 tisíc korun a 5 tisíc korun. Šest finálových škol bude nově bojovat o čtvrtou cenu v hodnotě 5 tisíc korun. Jedná se o titul Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu do finále,“ vysvětlil Lukáš Klapil z firmy, která soutěž pořádá. 

Finále lepenkářské soutěže a slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v brněnském Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea.

Tato státní paměťová instituce v tomto objektu dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého Evropy. Její muzejní expozice patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě. V současné době v Pavilonu Anthrophos probíhají dvě výstavy Vítejte u neandertálců a Zápas ichtyosaurů aneb pravěk štětcem Zdeňka Buriana. Hlavním cílem českého Svazu výrobců vlnitých lepenek je propagace ekologického obalového materiálu. Svaz každoročně realizuje několik projektů, které mají na nutnost ochrany životního prostředí upozornit. Vysoká odbornost SVVL je zaručena členstvím pěti nejvýznamnějších výrobců obalů z vlnité lepenky v ČR.