Krátce před půlnocí první prázdninový den kradl nenechavec alkohol a cukrovinky v jednom z obchodních domů. Zboží pronesl ven, nezaplatil, ale byl hned zadržený. Strážníkům se přiznal a dostal blokovou pokutu.

Další zlodějíček se objevil v ulici V Opletkách. Tady si chtěl za pět prstů nakoupit muž tři láhve piva. Také on dostal blokovou pokutu.
Kradla také žena v nákupním centru. „Hlídka strážníků na místě zjistila, že paní odcizila potraviny v hodnotě 128 korun," řekla tisková mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová. Jednalo se prý o máslo a citróny, které žena uschovala do tašky a chtěla odejít.

Strážníky přivolala také ostraha dalšího supermarketu. „Hlídce byl předaný muž, který odcizil zboží v hodnotě 86 korun," řekla Helena Honkiszová s tím, že muž si chtěl bez placení odnést cukrovinky a pivo. Zřejmě ho honila mlsná. Místo dobrot a alkoholu si vysloužil pokutu.

Drogistické zboží za 360 korun chtěl domů dopravit také muž z Nymburka. Platit však nehodlal. Zboží si dal do kapes kalhot a za oděv. Poté prošel za pokladnu bez placení. Muž měl již trestní minulost a tak byl podezřelý ze spáchání trestného činu, strážníci proto předali tohoto nenechavce státním policistům.

Pořádný lup si ze supermarketu chtěla odnést také jedna žena z Kolínska. V obchodním době si vybrala zboží za 6800 korun a platit ho rozhodně nechtěla. Načapali ji a skončila v rukou policistů.