Takovým postihům budou brzy čelit piráti silnic. Alespoň ti, kteří křižovatkou v Jaselské ulici prosviští přes červené světlo na semaforech.

A že je takových případů skutečně hodně: téměř čtyři stovky hříšníků za volanty.

Na začátku června totiž bylo zahájení monitorování situace. Výsledky byly znepokojivé. Dvě stě čtyřicet pět řidičů osobních aut a sto třicet čtyři bylo přistiženo, jak ignorovalo červené světlo na semaforech.

Kontrola poctivosti řidičů je podle ředitele Městské policie v Kolíně Viktora Prokeše zatím stálá, žádné zprávy o dočasnosti nejsou.

Dopravní odbor města Kolína si totiž vytipoval křižovatku v Jaselské jako nejvíce problémovou.

Podle toho se také pracovníci odboru zařídili. „Je to křižovatka, kde jsme měli vysledováno, že tam je největší počet těchto přestupků,“ vysvětlil Jiří Jeřábek, vedoucí odboru dopravy. A právě tam se měl pirátům silnic zatnout tipec.

Proto se tam prý zkušebně nainstalovalo zařízení, které zachytává průjezdy na červenou. „Ukázalo se, že to bylo oprávněné, takových přestupků je ohromný počet,“ řekl Jiří Jeřábek.

Zatím se prý o umístění dalšího zařízení na jiné křižovatky neuvažuje. Ani jej totiž z důvodů značných finančních nákladu přímo nevlastní. „Je totiž dost drahé. Stojí kolem milionu korun, město jej má proto v pronájmu,“ vysvětlil Jiří Jeřábek.