Muž na sloupu vysokého napětí. První hláška, na základě které vyjíždí záchranáři, policie i hasiči. Skutečně nedaleko Štolmíře vidí obyvatelé obce u Českého Broduna sloupu vysokého napětí postavu člověka. Ihned alarmují policii, která je na místě společně se záchránáři za několik minut.

Policisté nečekali na vyjednavače a sami se pokoušeli mladíka přemluvit, aby slezl dolů. Úspěšně. Pochvíli se jim to skutečně podařilo.Překvapení však na ně teprve čeká. Jedná se totiž o hledaného mladíka. "Na pětadvacetiletého muže z okresu Jeseník bylo vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu dodání do výkonu trestu," uvedla Jana Žďárská z kolínského policejního ředitelství.

Tím však překvapivé okolnosti události nekončily. Vyšlo najevo, žena skutečnost postavy člověkana sloupu upozornilpolicii sám hlavní "hrdina" čtvrtečního odpoledne. "Sám to oznámil na tísňovou linku 158," potvrdila Jana Žďárská s tím, že vyhrožoval sebevraždou a přes tísňovou linku komunikoval s operačním důstojníkem, než na místo dorazili policisté.

Nakonec lékařimladíka za doprovodu mužů zákona převezli k ošetření. Nyní čeká hazardéra eskorta do věznice, kde si nějaký čas pobude.

Podle našich informací musela být kvůli "sebevrahovi" pozastavená železniční doprava na hlavním tahu mezi Kolínem a Prahou. Inkriminované místo se totiž nachází nedaleko tratě. Mladík měl nejprve vyhrožovat, že skočí pod vlak. Poté si vše rozmyslel a vylezl na zmiňovaný sloup.