Pro její stavbu na pozemcích v areálu Vodního světa zbývá už jen jediné. Vybrat tu nejlepší firmu, která tento nákladný projekt zrealizuje. I se započítaným leasingem by se totiž částka měla vyšplhat na 139 milionů korun.

Podle slov Jakuba Plašila, předsedy představenstva Správy městských sportovišť Kolín, která je zároveň investorem, se každým dnem spustí soutěž na dodavatele stavby.

„Na základě výběrového řízení vybereme firmu a může se začít stavět,“ uvedl Jakub Plašil s tím, že je to poslední věc, kterou musí udělat.

Smlouva s poskytovatelem leasingu ale také ještě není podepsána.

„K tomu dojde počítám někdy v příštím týdnu, až se jejich jednatel vrátí z dovolené, protože už je k podpisu vše připraveno a nic tomu tedy nebrání,“ pokračoval Jakub Plašil.

Kdy začne samotná stavba záleží na tom, jak bude probíhat výběrové řízení.

„Pokud bude všechno v pořádku, tak by to podle mého soukromého odhadu mohlo být někdy v druhé polovině září. Přesný termín ale nelze v tuto chvíli říci,“ upřesnil Jakub Plašil.

Hala by měla být dokončena do 12 měsíců od počátku stavby, tak jak je v podmínkách soutěže. Hlasy, které se objevily v Kolíně a tvrdí, že hala bude vypadat jinak než podle původních plánů, považuje předseda představenstva za nesmyslné.

„Je to přesně podle původního návrhu a studií, tak jak to bylo prezentováno. Nemění se vůbec nic,“ ukončil Jakub Plašil.