Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba může ohrozit Železného muže

Vyžlovka - Vyžlovští chtějí dodělat vodovod a kanalizaci v některých ulicích. Neradi by však stavbou zasáhli do triatlonu.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Vodovodní přivaděče. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Leona Paroulková

Výstavba vodovodu a kanalizace v ulicích Pod Obcí, K Pařezu, Jevanská a Na Bělidle pravděpodobně začne až o letních prázdninách. „Vodovod a kanalizaci bychom rádi budovali v druhé polovině prázdnin,“ řekl starosta Vyžlovky Jan Pelikán s tím, že v současné době obec vybírá zhotovitele stavby.Výběrové řízení je v těchto dnech na samém konci a nyní musí vedení obce vítěznou firmu oslovit a v brzké době by mohlo dojít k podpisu smlouvy. Mezi tím je však ještě třeba dodržet zákonnou lhůtu na podání případných námitek.

Až poté bude moci obec s firmou jednat o přesném termínu prací. Vyžlovští nechtějí, aby stavba zasáhla do populárního triatlonového závodu Železný muž, který vede právě těmito ulicemi. „Rádi bychom výstavbu tomuto závodu podřídili, proto chceme začít kopat až v druhé polovině prázdnin,“ vysvětlil Jan Pelikán, že obec by sportovní klání, na které dojíždí sportovci z celé republiky, rozhodně nechtěla nijak narušit. Podle jeho slov však zatím není jasné, zda právě v tomto termínu bude mít zhotovitel čas a zda bude s žádostí obce na zhotovení během srpna a podzimních měsíců souhlasit.

„Záleží především na firmě, jak bude mít volno,“ podotkl Jan Pelikán. Stát se tak může cokoli. Již nyní je však jasné, že hotovo by mělo být nejpozději do konce podzimních měsíců, a to právě v případě, že se kopat začne až po sportovním závodu, který je letos naplánovaný na 30. července.

Kromě zmíněné komplikace se závodem by další již nastat neměly. Silnice, na kterých se bude pracovat, jsou místní komunikace a tak mohou způsobit maximálně drobná omezení v provozu. Jan Pelikán navíc zdůraznil, že tím, že jde o budování tlakových řadů nebude výstavba náročná na zemní práce. Trpěliví by měli být zejména lidé, kteří žijí právě v těchto ulicích.

Obec bude investici do vodovodu a kanalizace pravděpodobně hradit z dotace. „Dotaci jsme vyjednávali již v minulém roce a máme ji přislíbenou,“ vysvětlila starosta.

Podle jeho slov nyní vše spěje do fáze přidělení peněz. Ty však Vyžlovští nedostanou dříve, než budou mít vysoutěženou firmu, která stavbu provede. Dotace pochopitelně nepokryje veškeré náklady, téměř čtyřicet procent nákladů bude obec hradit z vlastní kasy.

Autor: Lucie Mašínová

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení