Oba také později za studenty promluvili. Renata navíc celý ples organizovala a při své cestě po červeném koberci si vysloužila největší aplaus.
Než ale k tomu došlo, hlásili se ve videu další zpravodajové z různých prostředí. Z toho posledního, nácviku na spartakiádu, se pak přenesli přímo na parket společenského domu. Jejich choreografii pochopitelně doprovázely písničky Michala Davida, Heleny Vondráčkové i kapely ABBA, především dívky pak během předtančení stihly několik převleků. Než si všichni oblékli ten slavnostní, bavila přítomné bike show, v níž původně avizovaného trojnásobného mistra světa Martina Šimůnka, kterému v účasti zabránila střevní chřipka, nahradili desetinásobný mistr republiky Vlastislav Kabeláč Čiháček a jeho trenér Marek Tryner. Oba předvedli nejen skoky mezi překážkami, ale i přes lidi ležící na zemi, mezi nimiž se ocitl i moderátor celého večera Bob Švarc z rádia Evropa 2. Zatančila i skupina Easy Dance z Nymburka, pak už večer patřil maturantům.

Než si postupně došli všichni pro šerpy, které jim předávali třídní učitelé Vlasta Nehasilová a Alexandr Mensatoris společně s ředitelem školy Jindřichem Synkem, zmlkl na pár chvil celý dům na památku nedávno tragicky zesnulého spolužáka. Pak už následovala minuta slávy na červeném koberci, šerpa, přípitek, sólo pro rodiče i pedagogy a radost až do rána za doprovodu kapely Proč ne. O půlnoci pak maturanti zašlapali své šerpy pro štěstí u budoucí maturity a připravili další překvapení. Kdo měl ještě málo, užil si navíc afterparty v zábavném centru Staré lázně, kam jim vstupenka z plesu umožnila vstup zdarma.