Jednou z připravovaných akcí je rekonstrukce mostku přes Vavřinecký potok u chatové oblasti Buda, který je v havarijním stavu.

Jeho oprava vyjde celkově zhruba na milion osm set tisíc korun. Velkou část peněz, asi jeden a půl milionu, však Zásmuky získaly od Středočeského kraje.

„Na město zbude malé dofinancování, ale to je spíše vlivem DPH, " vysvětlil situaci starosta města Jiří Pechar. Podle jeho slov by se mělo jednat o částku menší než tři sta tisíc korun.

S rekonstrukcí chtěli Zásmučtí začít co nejdříve, prozatím ovšem jejich plánům nepřeje počasí, které přes kalendářní jaro neustále klesá pod bod mrazu.

Samotná rekonstrukce však podle slov zásmuckého starosty není nijak časově náročná. „Oprava mostku by měla trvat asi tři měsíce," prozradil Jiří Pechar, jak dlouho bude rekonstrukce komplikovat dopravu.

Starosta však také dodal, že dopravu se budou snažit omezit co nejméně. „V době rekonstrukce bude vybudovaný náhradní mostek," prozradil řešení, které řidiče nikterak výrazně na jejich cestách nezdrží. Jde o to, aby v místě byla i po dobu rekonstrukce zachována dopravní obslužnost a místem se dalo projíždět.

Obdobně byla doprava vyřešena během opravy mostku nedaleko Plaňan na hlavním tahu z Kolína do Prahy. Tady auta mostek objížděla po provizorně vytvořené komunikaci, která byla kyvadlově řízena semafory.