„Psí exkrementy na ulicích samozřejmě občas jsou,“ řekl starosta Vyžlovky Jan Pelikán s tím, že potíž s pejsky však vidí spíše v případě zatoulaných zvířat, které musí jako starosta obce odchytávat a postarat se o ně. Zatoulané psi řeší na Vyžlovce asi pětkrát do roka. Pokud jde o agresivní zvíře, obrátí se vedení obce na pomoc z Říčan.

„Již jsme uvažovali o tom, že zřídíme nějaký kotec, kde by mohli psi počkat než si pro ně přijede majitel, případně než je umístíme do útulku,“ dodal s tím, že pejsek by pak v bezpečí mohl dostat najíst a obec by informaci o nalezenci vyhlásila a informovala také okolní obce. Mnohdy je totiž problém, že lidé nevědí, kam až se jejich domácí mazlíček mohl dostat, a kde ho tedy mají hledat.

Kotec pro nalezence již mají v Olešce, jak potvrdil starosta Jaroslav Vedral. „Máme také smlouvu s odchytovou firmou,“ dodal. Velké problémy prý se zatoulanými zvířaty ani s pejskaři v Olešce ani přidružených obcích nemají.

Velké problémy s pejskaři prý měli v minulosti ve Svojšicích. „Problémoví majitelé psů se však odstěhovali a teď se situace v obci uklidnila,“ přiznal starosta Lubomír Šmejkal.
K exkrementům řekl, že se na ulicích občas objeví. „Je to stejné jako všude,“ konstatoval s tím, že v obci mají speciální koše na exkrementy. „Sáčky samozřejmě mizí,“ dodal.

close Poplatky za psy ve vybraných obcích na Kolínsku info Zdroj: Deník zoom_in

Kliknutím zvětšíte.

Podobná situace vládne také v Radimi. Také zde mají koše na exkrementy nainstalované, sáčky u nich však nenajdete. „Děti je trhaly, sáčky u košů v současné době nemáme,“ potvrdil starosta Martin Sýkora. Ten také řekl, že v obci se potýká se standardními problémy s odchytem psů. „Pro případ potřeby odchytu psů jsme zajistili odchytovou službu,“ vysvětlil starosta.

Obdobná situace vládne také v nedalekém Dobřichově. I tady se stále ještě najdou pejskaři, kteří po svých miláčcích neuklízí. Problém je tu také s odchytem zvířat. Podle starosty obce Milana Jíchy se stává, že v okolních obcích zatoulané zvíře ignorují a čekají, až se dostane do jiné obce, aby se o něj nemuseli postarat.

Problémy se psy ani s pejsakři nemají v Krychnově. „Lidé mají psy na zahradách, a když nějaký uteče, tak ho někdo zažene,“ řekl starosta Petr Heverle. Obdobné je to v Klášterní Skalici, jak potvrdil starosta Jaroslav Lukeš. „Máme jiné problémy,“ dodal. Na pejskaře si nemůže stěžovat ani Radka Jirkovská, starostka Malotic. Také ona tvrdí, že problémy nejsou.