VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové si stěžují na problém s odchytem psů

Kolínsko – Jdete do práce, spěcháte a v nejméně vhodnou chvíli šlápnete do psího exkrementu. Že to dobře znáte? Jistě nejste sami. S nepořádnými pejskaři se potýkají téměř v každé vesnici. Starostové si však stěžují spíše na problémy s odchytem zatoulaných pejsků.

23.11.2017
SDÍLEJ:

Pejskaři si mnohdy stěžují na malé množství pytlíků na psí exkrementy.Foto: Deník / Zbranek Petr

„Psí exkrementy na ulicích samozřejmě občas jsou,“ řekl starosta Vyžlovky Jan Pelikán s tím, že potíž s pejsky však vidí spíše v případě zatoulaných zvířat, které musí jako starosta obce odchytávat a postarat se o ně. Zatoulané psi řeší na Vyžlovce asi pětkrát do roka. Pokud jde o agresivní zvíře, obrátí se vedení obce na pomoc z Říčan.

„Již jsme uvažovali o tom, že zřídíme nějaký kotec, kde by mohli psi počkat než si pro ně přijede majitel, případně než je umístíme do útulku,“ dodal s tím, že pejsek by pak v bezpečí mohl dostat najíst a obec by informaci o nalezenci vyhlásila a informovala také okolní obce. Mnohdy je totiž problém, že lidé nevědí, kam až se jejich domácí mazlíček mohl dostat, a kde ho tedy mají hledat.

Kotec pro nalezence již mají v Olešce, jak potvrdil starosta Jaroslav Vedral. „Máme také smlouvu s odchytovou firmou,“ dodal. Velké problémy prý se zatoulanými zvířaty ani s pejskaři v Olešce ani přidružených obcích nemají.

Velké problémy s pejskaři prý měli v minulosti ve Svojšicích. „Problémoví majitelé psů se však odstěhovali a teď se situace v obci uklidnila,“ přiznal starosta Lubomír Šmejkal.
K exkrementům řekl, že se na ulicích občas objeví. „Je to stejné jako všude,“ konstatoval s tím, že v obci mají speciální koše na exkrementy. „Sáčky samozřejmě mizí,“ dodal.

Poplatky za psy ve vybraných obcích na Kolínsku

Kliknutím zvětšíte.

Podobná situace vládne také v Radimi. Také zde mají koše na exkrementy nainstalované, sáčky u nich však nenajdete. „Děti je trhaly, sáčky u košů v současné době nemáme,“ potvrdil starosta Martin Sýkora. Ten také řekl, že v obci se potýká se standardními problémy s odchytem psů. „Pro případ potřeby odchytu psů jsme zajistili odchytovou službu,“ vysvětlil starosta.

Obdobná situace vládne také v nedalekém Dobřichově. I tady se stále ještě najdou pejskaři, kteří po svých miláčcích neuklízí. Problém je tu také s odchytem zvířat. Podle starosty obce Milana Jíchy se stává, že v okolních obcích zatoulané zvíře ignorují a čekají, až se dostane do jiné obce, aby se o něj nemuseli postarat.

Problémy se psy ani s pejsakři nemají v Krychnově. „Lidé mají psy na zahradách, a když nějaký uteče, tak ho někdo zažene,“ řekl starosta Petr Heverle. Obdobné je to v Klášterní Skalici, jak potvrdil starosta Jaroslav Lukeš. „Máme jiné problémy,“ dodal. Na pejskaře si nemůže stěžovat ani Radka Jirkovská, starostka Malotic. Také ona tvrdí, že problémy nejsou.

Autor: Lucie Mašínová

23.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Biopopelnice lidé dostanou zdarma

Kolínský starosta Vít Rakušan

Starostovna bude zároveň poslaneckou kanceláří

Senioři zaplnili společenský dům na svém hudebním odpoledni

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční Předvánoční odpoledne s hudbou se uskutečnilo v úterý ve velkém sále kolínského Městského společenského domu v Kolíně a senioři, ale třeba i klienti domova Na Hrádku, zaplnili téměř všechna připravená místa.

Hobiti ze středních Čech si o sobě přečtou na internetu

Střední Čechy – Kde leží Středodozemě? Vášniví čtenáři znají odpověď bez váhání: jde přece o prakontinent, kde se odehrávají fantasy příběhy z pera spisovatele J. R. R. Tolkiena – včetně legendární trilogie Pán prstenů, ale také Hobita i dalších prací. Jistě by přikyvovali také filmoví diváci – a svou trochou do mlýna by mohli přispět i hráči počítačových her. Tohle všechno je možná pravda dnes – situace se ale brzy změní.

Neuvěřitelné! Policie na sněhu neřešila ani jednu nehodu

Kolínsko – K tradičním nesnázím zimního období patří dopravní nehody na sněhu a náledí. Zvlášť když se sníh začne sypat v neděli večer a lidé se na začátku pracovního týdne probouzejí do bílého rána. Radost mají samozřejmě děti, méně romanticky už bílou nádheru vnímají řidiči. Tedy ti, kteří musí na sníh vyjet.

Poslední setkání přátel Kmocha přineslo i konec kapely Sendražanka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Vzhledem k rozložení letošních vánočních svátků se sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v domovském sále kolínské Zámecké třetí letošní neděli v tomto roce úplně naposledy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT