Tři volební období byly podle něj chvíle radosti, ale někdy i stresu. Věnovat se chce nyní třeba zahrádce a vnoučatům. „Nudit se určitě nebudu. Chybět mi bude přímý kontakt s lidmi, naopak mi chybět nebude byrokracie a neustálé stresy,“ dodal.

Mezi největší investice posledních let lze určitě zařadit výstavbu kuchyně pro místní základní školu s maximální kapacitou 800 strávníků. Ta vyšla městskou kasu na 25 milionů korun, kterou Pečky vystavěly bez dotace – braly si ale úvěr. Kuchyně byla dokončena v srpnu roku 2016 – a bylo to po zhruba po patnácti letech, co se obědy nedovážely z Kolína.

Zásadním milníkem byla i stavba vodovodního přivaděče Radim – Pečky, který byl hotový v říjnu roku 2014 a vyšel na 8,5 milionu korun. Vedle toho se dočkaly Pečky rekonstrukce kulturního střediska. V září roku 2017 bylo hotové zateplení, které vyšlo na 5,8 milionu korun. Tehdy bylo nutné vše dokončit, aby mohly začít taneční kurzy, zavzpomínal starosta.

V současné době je v Pečkách tématem také revitalizace parku. V něm bylo nutné pokácet stromy kvůli kůrovci, který je napadl.

Největší investiční akce za poslední období

Výstavba kuchyně při základní škole - 25 milionů korun – srpen 2016

Stavba vodovodního přivaděče Radim Pečky – 8,5 milionu korun – říjen 2014

Zateplení kulturního střediska – 5,8 milionu – září 2017

Stavba cyklostezky Pečky – Velké Chválovice – 2,6 milionu, srpen 2017

Projekt Za Pečky zelenější – kompletní revitalizace zeleně na sídlišti – 4 miliony, červen 2014

Co se povedlo

V Pečkách se povedlo rekonstruovat komunikace, chodníky, budovy jako základní škola, základní umělecké škola, mateřinka i sportovní areál. „Významným prvkem byla výstavba školní kuchyně. Do této doby jsme jídlo museli dovážet,“ okomentoval jednu z největších investic volebního období starosta Peček Milan Urban. Do této doby byla v Pečkách pouze výdejna jídel, to se dováželo z Kolína. Po uvedení do provozu se v jídelně stravovalo 600 dětí, maximální kapacita počítá s 800 strávníky.

Co se nepovedlo

Základní škola zatím nemá hotovou výstavbu školní tělocvičny při základní škole. „Děti musejí chodit to sportovní haly, ztrácejí tím minuty v době výuky,“ poznamenal končící starosta Milan Urban, který se již nechystá kandidovat. Kdyby byla tělocvičně přímo ve škole, žákům by to mnohé ulehčilo. Podle jeho slov se připravuje studie a projektová dokumentace. Ta nevyjde ale levně. „Protože se počítá ještě s aulou včetně zázemí, vypadá to na částku mezi 60 a 70 miliony korun,“ poznamenal. Zřejmě bude nutné stavbu rozplánovat do několika etap.

Složení vedení města

Starosta
Milan Urban (Sdružení ODS, NK)

Místostarosta
Milan Paluska (Sdružení ODS, NK)

Radní
Ing. Petr Zedník (Sdružení ODS, NK)
Martin Homan (Sdružení ODS, NK)
Ing. Arch. Pavel Švanda M.Sc (KDU-ČSL)
Šárka Horynová (KDU-ČSL)
Zdeněk Fejfar (Sdružení ODS, NK)

Zastupitelé
Petr Dürr Petr (ČSSD)
Martin Jedlička (SNK Evropští demokraté)
Jiří Katrnoška (ČSSD)
Eva Kejdová (ČSSD)
Zdeněk Krejčí (KDU-ČSL)
Ing. Karel Krištoufek (Sdružení ODS, NK)
Mgr. Bc. Lenka Krúpová (ČSSD)
Mgr. Věra Křížová (Sdružení ODS, NK)
Jaroslav Martinec (KSČM)
Milan Merhaut (KSČM)
Milan Pečenka (SNK Evropští demokraté)
Hana Pešková (Sdružení ODS, NK)
Luděk Vinohradník (KSČM)
Jaroslav Semerád (KSČM)