„Nabídkové řízení jsme nechali na čtyřicet pět dní, aby to bylo adekvátní. A aby firmy, které se budou ucházet o zakázku, byly kvalifikované a měly dostatek času. Víme, že jsme v prázdninovém režimu. Zároveň chápeme, že sportovci se na halu těší, ale chceme ji udělat kvalitně, aby tu sloužila dalších deset let,“ uvedla Iveta Mikšíková, místostarostka města Kolín.

Projekt by měl být dle vyhlídek hotový do roku 2021, zahájení je v plánu letos na podzim a projde celkem čtyřmi etapami. „Sportovní hala vyšla z architektonické soutěže, která se projektovala nějakou dobu. Základní koncept je jednopodlažní stavba, s tím, že tam bude zázemí pro sporty jako je například házená, florbal, příprava pro horolezeckou stěnu, prostor pro komentátora, šatny, toalety, bar…,“ popsal starosta Michael Kašpar, dle jehož slov se zakázka netýká jen hrubé stavby haly.

„Zásadní je to, že hala je vyhlašována i s prostory okolo – parkovací plochy, kde bude přes 80 parkovacích míst, rozšíření příjezdové komunikace v Brankovické ulici směrem k hale, výsadba zeleně…,“ potvrdil starosta.

Sportovní hala by navíc měla být postavena nízkoenergeticky, což sníží roční náklady z původního půl milionu, na dvě stě padesát tisíc. Předpokládaná cena stavby spolu s okolím i s ohledem na nízkoenergetiku vyjdou odhadem na sto dva milionů korun bez DPH.