Sedmatřicetiletý Kolíňák Josef Drahota se věnuje silovému trojboji. Ten zahrnuje dřep s činkou na zádech, bench press a takzvaný mrtvý tah. Rekord na bench press, což je zvedání činky vleže, má 250 kilogramů, dřep 310 kilogramů a mrtvý tah – zvedání činky ze země do úrovně pasu – 300 kilogramů. To rozhodně není málo!

Kromě toho pracuje u kolínské městské policie a studuje obor Bezpečnostně právní studia. Protože slavil několik sportovních úspěchů v poslední době, popovídali jsme si s ním nejen o tom, jak se člověk může stát dobrým silovým trojbojařem.

Jaký sportovní úspěch jste slavil?
Zvítězil jsem v kategoriích Muži nad 120 kg na Mistrovství severní a východní oblasti ČR. Pořadí se určuje podle součtu všech disciplín: na dřepu s činkou jsem měl 260 kg, na benchi 220 kg a v mrtvém tahu jsem zvedl 265, takže dohromady 745 kilogramů. A nedávno jsem skončil třetí na Mistrovství Čech v bench-pressu v Jihlavě. Zvedl jsem 232,5 kilogramu a dosáhl mistrovské výkonnostní třídy.

Hrozí při vašem sportu zranění? Jak se může člověk chránit?
Při závodech se používají speciální dresy a bandáže ze silného materiálu, slouží k tomu, aby chránily svaly a šlachy. Proto je silový trojboj relativně bezpečnější než kulturistika. V kulturistickém tréninku stačí malá netechnická správnost, a jak nejsou svaly a šlachy zpevněné, snadno se zraníte. V silovém trojboji používáme vybavení schválené asociací IPF.

Máte nějakou speciální výživu?
Co se týká stravy, tak je silový trojboj hodně drahý sport. Potřebuji jíst kvalitní maso, k tomu si dávám hlavně rýži. Denně uvařím dvě až tři kila rýže, kilo masa a k tomu spoustu vajec, zeleniny a podobně. Nesmím také zapomenout na mléčné výrobky a hlavně piji čerstvé mléko.

Používáte ty speciální koktejly?
Používám také, a sice gainery – sacharidy po tréninku a proteiny – bílkovinové během dne. Nesmím zapomenout na aminokyseliny BCAA. Ale je to pouze doplněk, základ je kvalitní strava. Lidé si často myslí, že si dají koktejl a to stačí, ale není to pravda. Kdo chce sílu, musí jíst kvalitní čerstvé maso. Ale ano, koktejly pomáhají i s regenerací. Mají vitaminy a spoustu jiných látek, které tělo potřebuje při náročném tréninku.

Co dalšího byste doporučil?
Jako v každém sportu, i tady je třeba mít pořádek v životě. Člověk musí mít režim a sebekázeň, základ kromě jídla je i čistá hlava. Jakýkoliv sport, a to nemusíte být nejlepší, vás dovede k tomu, že si srovnáte životní hodnoty. Nic není zadarmo a musíte pro úspěch hodně dělat.

Co na silový trojboj říká vaše rodina?
Celá rodina, když může, mě doprovází na závody. Jsem rád, že mě podporují, hodně to pro mě znamená. Když za sebou člověk cítí podporu, hodně mu to při výkonu pomůže.

Potřebuje člověk kvůli sportu pomoc fyzioterapeuta?
V tom mi pomáhá masér Jiří Kraus. Před závody mě perfektně srovná. A také mě vyslechne, vezme to vše nadlehčeně, povzbudí mě a dodá mi sebevědomí.

Měl jste nějaké překážky před závody?
Tělo nechtělo, abych na závody jel. Měl jsem tři zranění – utrhl jsem si levé rameno při tréninku na bench. Když jsem vyléčil rameno, dostal jsem zánět do předloktí. A naposledy mi dva týdny před závody při běžném protahovacím cviku ruplo v zádech. Myslel jsem, že to je konec a na závody nepojedu. Týden před závody jsem ještě dostal virózu. Nakonec jsem to všechno překonal a na mistrovství jel. Někomu se může zdát, že jsem měl třeba na víc, ale já jsem rád, že se to vůbec podařilo.

Hovořil jste o tom, že vám vyváří přítelkyně. Jaká je kuchařka?
Vaří výborně! Mám v ní velkou oporu, nemít ji, tak nemám šanci všechno stihnout. Je hodná, protože mi připravuje neskutečná kvanta jídel. Bez Gábiny by to nešlo.

Říkal jste, že jíte hodně rýže. Není toho člověk přejedený?
Tento rok jsem přešel na jasmínovou rýži. Ta obyčejná mi už nechutná, snažím se jídlo měnit. Občas udělám změnu a dám si steak a americké brambory. Kromě toho mám rád všechny druhy různě upravených mas, třeba na houbách. Na sílu je nejlepší svíčková, obecně červené maso. Moje původní profese je kuchař a tak si kvalitu jídla ohlídám sám. Kvalita jídla je hodně důležitá, řekl bych až šedesát procent úspěchu.

Kam se aktuálně chystáte?
Čeká mě Mistrovství Čech v Třeboni, to je letošní vrchol sezóny, alespoň pro mě. Trenér chce, abych jel i na republiku, ale nevím, jestli se mi to podaří skloubit školu, trénink a práci. Také uvidím, jak na tom budu zdravotně a finančně, bez sponzorů je to dost náročné. Každopádně se na to pokusím připravit.

Držíme palce!