„Snažíme se nezvedat cenu vstupného o moc. Chápeme, že lidé začínají šetřit na zbytných věcech, a chceme, aby pro ně návštěva Vodního světa byla ještě dostupná,“ poznamenal.

Ve Vodním světě nezaznamenali, že by lidé ve větší míře návštěvy bazénu omezovali. Letošní návštěvnost prý byla nadprůměrná, s mírným říjnovým snížením, což Širc přisuzuje tomu, že bylo dlouho teplé počasí, kdy lidé vyráželi raději do přírody.

Opravený "malý kruhák" na Zálabí v Kolíně ve středu 23. listopadu 2022.
Kruhový objezd na Jiráskově náměstí je opět průjezdný, opravy ale nekončí

Že by v současné energetické situaci zvýšení vstupného pokrylo náklady, o tom nemůže být ani řeč. Po strmém zdražení energií se Vodní svět propadl do ztráty a musel žádat město o provozní dotaci.

Na kolínském zimním stadionu se od Nového roku zdražovat nebude. Už k tomu totiž letos došlo – a dvakrát. S hokejovým klubem, který má na pronájem ledové plochy na zimním stadionu dlouhodobou smlouvu, se o vyšší částce má jednat.

Pronájmy sportovní haly v Borkách by se prozatím zvedat neměly.

Zdražit neplánují ani v Parkhale v Pečkách nebo ve sportovní hale v Kouřimi. „Energetická situace je náročná, snažíme se pronajímat tak, aby sporty navazovaly na sebe, snad ještě nějaký čas nebudeme muset zvyšovat nájem,“ uvedla správcová kouřimské haly Hana Královská.

V Českém Brodě se už ceny v hale zvedly. „Zdražili jsme od září, přibližně o 20 procent,“ potvrdila tajemnice TJ Slavoj Český Brod Marcela Chuchlová.