I letos změří své síly osmička regionálních skupin a to o dvakrát padesát tisíc korun, v ceně odborné poroty a diváků. V kolik hodin nastane jejich chvíle, to se dozvěděly v úterní podvečer, kdy si v salonku kolínského Městského společenského domu vylosovaly časy svého účinkování.

Čísla vytažená z bubnu určila, že celý festival o jedné hodině po poledni odstartuje metalová kapela Dark Spell, v sedm večer klání ukončí mladá kapela z Veltrub říkající si Imrvere.

„No bude to náročné, hrajeme poslední, snad nás moc nezláká točené pivko a vydržíme," smáli se muzikanti. Zřejmě nejpřívětivější byl los k pečecké partičce Bastilla, která si vytažením čísla pět zajistila čas svého hraní před půl pátou a tím přímé předskakování hlavním hvězdám večera, kapele Arakain.

„Jsme úplně nadšení, i kdybychom nehráli takhle přímo před Arakainem, tak jenom stát s nimi na jednom pódiu je totální bomba, moc se těšíme, jak si to užijeme," byla nadšená Tereza „Kočičková" Horčičková, zpěvačka Bastilly.

Kromě zmiňovaných kapel se soutěžního klání zúčastní ještě přeloučský Crionic, Do hlavy brouk z Kostelce nad Černými lesy, kolínští punkeři Blank Out, z Kutné Hory tvrdší Empty Heads a do bluesu laděný Vesper.

Jak okouzlit diváky i přesvědčit porotu předvedou loňští dvojnásobní vítězové Natřije, hlavní hvězdou festivalu je legendární Arakain, dalšími taháky pak Interpret neznámý, Eddie Stoilow a Kabát Tribute Revival.

Na jedenáctihodinový hudební maratón činí symbolické vstupné pouhých třicet korun a to, společně s finančním výtěžkem z prodeje festivalových triček, bude věnováno na zřízené hudební zkušebny v Kolíně.