Sousedský jarmark se uskuteční 30. května od 13 hodin do 18 hodin a svou práci budou veřejnosti prezentovat více než dvě desítky organizací.

Se svou trochou do mlýna přispějí Dům dětí a mládeže Dominik, Hornický spolek Barbora, Junák, KHnet.info, městská knihovna, Libenický okrašlovací spolek, Nebovidská tvrz, Kutnohorsko.cz, Mozaika Kaňk, Pod horami, Rytmus Kutná Hora, rodinné centrum Špalíček, Oblastní charita Kutná Hora, Sluníčko, Dítě a kůň, včelaři, Školka v zahradě, Tylova herecká škola, Základní umělecká škola Čáslav a další.

Příchozí se mohou těšit na sokolský běh kolem chrámu sv. Barbory, loutkovou pohádku, taneční vystoupení, skákací hrad, výtvarné dílničky, hry a soutěže pro děti, herecké workshopy, online přenos života čapí rodinky a mnoho dalšího.
A co by to bylo za jarmark, kdyby u stánků chyběla možnost koupit si něco malého z výrobků jednotlivých organizací nebo něco dobrého na zub u občerstvovacích stánků. Připravené je i malé překvapení, které, věříme, všem vykouzlí úsměv na tváři, i kdyby padaly trakaře.

Po loňském prvním ročníku, který se uskutečnil v parku pod Vlašským dvorem, jsme tentokrát změnili lokalitu a všechny zveme do krásného prostředí zahrad Jezuitské koleje.Organizátoři věří, že všichni společně – členové neziskovek spolu s návštěvníky – strávípříjemné odpoledne.

Nejedná se komerční akci, ale o příležitost potkat se, vyměnit si zkušenosti, ukázat lidem, co všechno neziskové organizace v našem městě a okolí dělají, a kdo ví, třeba se někomu z příchozích některé z aktivit zalíbí pro ně nebo jejich děti.