Minulý měsíc se první akce letoška odehrála na parkánu kolínské synagogy. Nyní organizační tým zkusil něco nového a otevřel kolínskou náplavku. A ani oblaka hrozící deštěm nedokázala lidi odradit.

Zájem lidí si organizátoři pochvalovali. „Jsme spokojení, vůbec jsme to nečekali. Jsme rádi, že jsme tentokrát na náplavce, před kostel by se tolik lidí nevešlo," řekla Hana Morová.

Jak dále vysvětlila, Otevřená ulice se rozhodla otevírat nová místa, více či méně známá. „Na náplavku jsme měli dlouho zálusk, první květen nám přišel ideální," vysvětlila organizátorka. Na návštěvníky tak čekalo jídlo a pití z různých kolínských restaurací, kaváren a čajoven, vedle toho na mnoha místech hrála hudba, byla i otevřená Práchovna, kam se mohli lidé podívat. Vzhledem k dlouhé frontě ale někteří návštěvníci raději průzkum této památky odložili.

Místo obvyklých fotografií pověšených na kolíčkové šňůře si lidé mohli přečíst básně, některé z nich psali studenti gymnázia, ale i další kolínští autoři. Poblíž hrála na kytaru Keiko Yamamoto, o kus dál potom Kronos Combo.

Organizátoři těchto sousedských setkávání mají ale již naplánované další události. Otevřená ulice, tentokrát opět pod Bartolomějem, totiž bude neoficiálně zahajovat festival dechové hudby Kmochův Kolín, řekla Hana Morová. To se odehraje 9. června od 16.30 hodin.
A jaká další místa by organizační tým chtěl Kolíňákům otevřít? Hana Morová naznačila, že některá z dalších akcí by se mohla odehrávat v areálu Ztracené uličky poblíž kolínského Kina 99.