V bezprostředním okolí haly se dokončuje příprava obrub pro vozovku a dlažba pro zpevněné plochy parkovacích stání a chodníků.

Neposedné vozidlo samo vyjelo z řady parkujících aut
Každý řidič, který zaparkuje vozidlo, předpokládá, že ho na stejném místě zase najde. Může se samozřejmě stát, že je vozidlo odtaženo kvůli porušení dopravních předpisů nebo dokonce odcizeno, ovšem v Březinově ulici v Kolíně se událo něco jiného. „Osobáku se „nelíbilo“ na parkovacím místě, vyjelo z řady a zablokovalo průjezd ulicí,“ popsala Helena Honkiszová, mluvčí městských strážníků, kteří lustrací vozidla zjistili majitelku a telefonicky ji kontaktovali. Dostavila se na místo a neposedné vozidlo přemístila zpět. „Naštěstí nedošlo ke škodě na žádném zde parkujícím vozidle, popřípadě k jiné škodě na majetku. Ale každopádně pro příště – zařadit rychlost, popřípadě zatáhnout ruční brzdu,“ dodala mluvčí.

Za Chanoskou vzniká louka, nyní přibyly stromy
V Českém Brodě, v místech zvaných Za Chanoskou, začala před časem vznikat odpočinková louka. Vzniká tím, že se město rozhodlo nepronajímat jeden pruh pole od horního hřiště ke štolmířské silnici. Během letošního roku proběhlo zatravnění celé plochy a nyní město společně s několika dobrovolníky na tomto pozemku vysadilo celkem 17 stromů. Jde o listnaté stromy, zejména o javory, duby, lípy a třešně. Všechny stromy jsou zasazené tak, aby nebyly v kolizi s územní studií, která v této lokalitě do budoucna počítá s výstavbou. Nově vznikající louka i celé místo by měly sloužit celoročně k procházkám, na podzim k pouštění draků, na jaře a v létě piknikům, zkrátka k volnému pohybu v krajině.

Pátrá se po papouškovi Ara
Samičku papouška druhu Ara Marakána ukradl v Ratenicích zatím neznámý pachatel, který přestřihl plot z pletiva, dostal se na pozemek k voliéře, odšrouboval matice a voliéru otevřel. Papoušek má hodnotu cca 13 tisíc korun. Pokud někdo zahlédne kolem sebe převážně zeleně zbarveného papouška, nechť informuje policii na lince 158. „Děkujeme předem za jakékoliv poznatky, které by nám mohly pomoci k nalezení papouška či k dopadení pachatele,“ říká mluvčí Michaela Richterová.