Ve směru od Kolína od kruhového objezdu přes průmyslovou zónu zpět na silnici II/328, ze směru od dálnice D 11 a Žehuně opačně. „Uzavírka potrvá do poloviny září,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt. Kruhový objezd se staví v souvislosti s aktuálně budovaným obchodním centrem v průmyslové zóně, které by mělo být otevřeno do konce roku a nabídne kromě supermarketu i další obchody a služby jako lékárna, drogerie, řeznictví atd.

Kauzu Třídvorské ulice řeší právníci města a stavební firmy

Rekonstrukce kanalizace v Třídvorské ulici měla začít už před dvěma lety a dvěma měsíci. Dodnes se ale stále ani nekoplo. „Zhotovitel akce po podpisu smlouvy a na výzvu objednatele k převzetí staveniště v březnu 2018 nenastoupil k provádění díla. Do této doby probíhá diskuze právních zástupců obou stran o možnosti provedení díla dle vysoutěžené projektové dokumentace,“ uvedla mluvčí radnice Šárka Hrubá. Podle jejích slov probíhá dále precizace otázek na soudního znalce, podle jehož posudku by se záležitost měla posunout dále.

Kolínský kulturní dům řeší přesuny akcí

V souvislosti s dalším uvolnění protiepidemických opatření a zvýšení kapacity koncertů už nyní v Městském společenském domě vědí, že Pavlína Jíšová s kapelou Petr Kalandra Memory Band zahrají v pátek 5. června a představení Cavewoman se uskuteční ve středu 14. října. „Zbývá ještě přeložit představení hypnotizéra Jakuba Kroulíka, což je v jednání, kompletní podzimní program už jsme zveřejnili na webu,“ popsal ředitel Zdeněk Hejduk.

Očkování proti vzteklině bude u zastávek autobusu

Hromadná vakcinace psů proti vzteklině se uskuteční v sobotu 23. května u autobusových zastávek. Na Křečhoři od 8 do 8.45 hodin, na Kamhajku od 8.50 do 09.15 hodin a v Kutlířích od 9.20 do 09.40 hodin. S sebou je třeba vzít očkovací průkaz a košík.

Dorazily už návrhy, jak by mohla vypadat nová školka

Několik návrhů, jak by mohla vypadat nová budova Mateřské školy Kollárova v Č|eském Brodě, má už radnice na stole. Nyní bude následovat zasedání výběrové komise, která by měla určit vítěze. Architekt poté novou školku vyprojektuje. Odhadované náklady jsou kolem 55 milionů korun.