Samozřejmě nelze vyloučit dočasné částečné omezení provozu, nemocnice žádá řidiče při průjezdu o ohleduplnost k dělníkům.

Město připravuje Lom teenagerů v Riegerově ulici
Městská rada v Úvalech na svém posledním zasedání zadala zpracování projektové dokumentace na plánovaný volnočasový areál v bývalém lomu v Riegerově ulici. Projekt dostal název Lom teenagerů a cílem je vytvořit společný prostor, který vytvoří vhodné podmínky pro různé zájmové skupiny mladých lidí. Městský architekt David Kraus už vytvořil studii, která byla představena obyvatelům města na veřejné debatě vloni koncem září. Práce na projektové dokumentaci vyjdou zhruba na 750 tisíc korun.

Dům s pečovatelskou službou bude mít nový výtah
Dům s pečovatelskou službou v Úvalech bude mít nový výtah. Stávající bude zcela odstraněn a nahrazen zbrusu novým, modernějším a hlavně spolehlivým. Pořízení výtahu a práce vyjdou zhruba na 1,2 milionu korun, plných 95 procent nákladů pokryje dotace od ministerstvo pro místní rozvoj. Práce v DPS začnou v pondělí 1. února a hotovo by mělo být do konce března. Firma, která vyhrála výběrové řízení na tuto zakázku, bude na osobní výtah zajišťovat i servis po dobu záruční lhůty.

Veřejná diskuze v Českém Brodě bude online
Jedním z kroků v participativním rozpočtu Českého Brodu, kam se přihlásilo 29 návrhů, je jejich představení veřejnosti, kde se doladí mezi navrhovateli, úředníky i dalšími zájemci. V současné době takové setkání není možné, a proto město zve na veřejnou moderovanou diskusi nad návrhy, která se bude poprvé konat online ve středu 3. února od 17 hodin na skype. Přihlášení bude možné od 16.50 hodin na odkaze ZDE.