Chystá se výběrové řízení na ředitele knihovny
Město Kolín finišuje s přípravou výběrového řízení na nového ředitele knihovny. Nově zvolený senátor, dosavadní ředitel Pavel Kárník, který v knihovně působil přes 13 let, se bude plně věnovat práci v senátu. Ve funkci ředitele knihovny skončí k poslednímu prosinci. Člověk, který ho nahradí, bude stejně jako dosavadní ředitel ředitelem jak městské knihovny, tak městského informačního centra Na Hradbách.

Přístavby a dostavby prošly kolaudací
Kolaudací byly nyní dokončeny dostavby a přístavby základních škol v Kolíně. Jedná se o nový dvoupatrový pavilon pro ZŠ Bezručova a ZŠ Masarykova, kde každé patro patří jedné škole, dále o půdní vestavbu ZŠ Kmochova a přístavbu ZŠ Mnichovická. Celkové náklady na akce byly 82 milionů, 56 milionů tvořila dotace. „Žádné oficiální otevření nebylo, nicméně už se těšíme, až tam budou moci děti,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

V Kořenicích bude pokračovat měření
Kdo z řidičů se těšil, že měření rychlosti přes Kořenice skončí ve chvíli, kdy obci vyprší smlouva s městem Kolín, bude asi zklamaný. Kolín a Kořenice prodloužily smlouvu, a to tentokrát na dobu neurčitou.