„Strážníci muže zachytili a přenesli na místo vedle komunikace, okamžitě přivolali záchranku, pomohli pacienta naložit do sanity,“ popsala mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Lékař konstatoval, že se zřejmě jedná o mozkovou příhodu. To, že strážníci k muži velmi rychle přivolali pomoc, může znamenat obrovské zvýšení naděje na vyléčení.

Seniorka upadla v bytě, pomohli jí až strážníci
Kolem deváté večer vyjížděli strážníci do ulice Kapitána Jaroše, kde v jednom z bytů upadla starší žena, nemohla se sama zvednout a volala o pomoc. „Po příjezdu strážníci zjistili, že v uzamčeném bytě leží za dveřmi paní a naříká. Zjistili od ní kontakt na syna, pro kterého dojeli,“ uvedla mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Problém byl v tom, že v zámku u dveří byl zlomený klíč, proto hasiči s samozřejmým svolením syna vyrazili dveře. Žena byla zraněná, záchranná služba ji proto převezla do nemocnice.

Pro zmateného muže přijela sanita
Zmateného, podivně se chovajícího muže si všimli zaměstnanci ČD v prostoru nádraží. Městští strážníci ho objevili v podchodu. Muž z okresu Česká Lípa jim řekl, že je psychicky nemocný, několik dní si nevzal léky a má možnost svoji nemoc „léčit“ pervitinem. Nastalou situaci by však chtěl řešit umístěním v nějaké léčebně. Muž uvedl také telefonické spojení na matku, strážníci ji následně o situaci informovali a žena vše, co uvedl syn, potvrdila. Muže nakonec odvezla sanita.

Narkomanka kradla v Tescu
Zaměstnanci Tesca nachytali v prodejně ženu, která ukradla tři páry pánských bot v celkové hodnotě přes čtyři tisíce korun. Obuv si vzala do kabinky, kde odlomila bezpečnostní kódy, boty schovala a prošla za pokladní zónu. Dotyčná se přivolaným městským strážníkům nedokázala prokázat doklady, zato se přiznala, že byla nedávno propuštěná z vězení za majetkovou trestnou činnost. Na místo tak přijela i státní policie, která si narkomanku z okresu Česká Lípa převzala k provedení dalších opatření.