Stačí prostě přijít, rozložit deku na trávu a nabídnout to, co doma přebývá a někomu jinému se může ještě hodit nebo líbit.

Dostali dotaci na intenzifikaci čističky

Po nových zdrojích vody s přivaděčem a po vodojemu bylo město Český Brod úspěšné také s další žádostí o dotaci na třetí velkou vodohospodářskou stavbu, kterou je potřebná intenzifikace čistírny odpadních vod. Tou by se měla zvýšit kapacita čističky až na 13 tisíc ekvivalentních obyvatel. V současné době je kapacita čističky zcela vyčerpaná. Z celkových nákladů 18,9 milionu korun by státní dotace měla pokrýt 12,1 milionu. Nejde ale o poslední zvýšení kapacity, další se již také připravuje.

Výstava bude letos poprvé Na Plotě

Posvícenská výstava se soutěží Kouřim ve fotografii letos oslaví plných dvacet let svého pořádání. Určená je všem včetně dětí. Fotografie do soutěže lze posílat v průběhu celého roku na soutez@mestokourim.cz. Letos poprvé se budou soutěžní fotografie prezentovat v městské Galerii Na Plotě, tedy v horní části městského parku Na Hradbách. Tím se rozšíří možnosti, kdy si ji mohou zájemci prohlédnout. Dosud byla výstava jen dva posvícenské dny v sálu na radnici.

Český Brod ocení pět svých významných osobností

Slavnostní vyhlášení Osobností města Český Brod se uskuteční v radničním sále na náměstí Arnošta z Pardubic ve čtvrtek 25. června od 17 hodin. Tentokrát si ocenění z rukou vedení města převezme pět významných a inspirativních lidí, kteří jdou ostatním příkladem. Budou mezi nimi sportovec, pedagog či podnikatel. V předchozích letech město vyhlašovalo anketu s názvem Osobnost roku, letos poprvé se změnila na Osobnost města Český Brod. Její cíle ale zůstaly stále stejné. Zkrátka vyzdvihnout a ocenit ty, kteří se nemalou měrou zasloužili o dobré jméno města, dosáhli významných úspěchů na poli sportu, v oblasti kultury nebo se i jinak zasloužili o rozvoj veřejného života v Českém Brodě.