Sbírka se odkládá na jindy
Městská knihovna v Zásmukách ruší sbírku pro Diakonii Broumov, která měla proběhnout od 29. do 31. října Důvodem je uzavření knihovny pro veřejnost.

Snad jednou bude i obecní ples
V sále Vébrovy restaurace v Polepech jsou nové parkety, co nevidět budou na oknech závěsy, na jevišti opona. „Mým snem je obecní ples. Ve společenské garderóbě, s kultivovanou hudbou a trochu méně svázanou zábavou. Věřím, že se světu i nám podaří najít cestu, jak žít bezpečně vedle koronaviru, a vrátíme se nejen k práci, ale i k radostnějším událostem,“ řekl starosta Rostislav Vodička.

Škola funguje i o prázdninách
Kolem 60 dětí rodičů, kteří pracují ve zdravotnictví, u policie a dalších složek v první linii, navštěvuje průběžně Základní školu Bezručova, která je právě pro tyto děti vyčleněná. Děti se podařilo rozdělit do skupin podle věku a tříd. Škola funguje i tento týden, v době podzimních prázdnin, otevřená bude i ve státní svátek. Tento týden zatím školu využívá asi 25 dětí. Ve škole je zabezpečená jak výuka, tak i školní družina o 17 hodin, děti tam mají obědy a odpolední svačiny.

Bude rozsvěcení stromu online?
Na doporučení hygienické stanice zrušila městská rada v Kolíně konání tradičního Martinského trhu, který se měl tentokrát uskutečnit 9. listopadu. Konat se letos nebude ani oslava výročí sametové revoluce 17. listopadu. V tomto případě bude alespoň zřízeno pietní místo před radnicí. Otazník stále visí nad kulturními akcemi v adventním období. Město zvažuje možnost, že by se například rozsvícení vánočního stromu mohlo přenášelo online do domácností obyvatel.

Začaly práce na nadjezdu
V Kolíně začaly práce na mostě v Ovčárecké ulici na nadjezdu přes trať Kolín – Velký Osek u bývalé továrny Soja. V pracovní dny bude uzavřen jeden jízdní pruh, provoz tak bude jak do centra, tak i směrem do Sendražic s minimálním omezením. O víkendech budou uzavřeny dva jízdní pruhy s provozem na semafory. Omezení s provozem na semafory bude o víkendech 31. října a 1. listopadu, 7. a 8. listopadu, 14. a 15. listopadu a 21. a 22. listopadu. Provoz nebude omezen na odbočovací rampě směrem na Tři Dvory.

Kam se obrátit s covid plazmou
Dárcem covid plazmy se může stát vyléčený člověk z covid-19, nejlépe muž či žena, která dosud nerodila. Krevní plazmu a krev je možné darovat 14 dní po uzdravení, dárce musí být v dobrém zdravotním stavu a splňovat podmínky dárcovství. Za účelem darování hyperimunní covidové plazmy se lze obrátit na Ústřední vojenskou nemocnici ve Střešovicích, telefon 973 203 217, e-mail ohbk@uvu.cz, Ústav hematologie a krevní transfuze Praha, telefon 221 977 347, Fakultní nemocnici Vinohrady, telefon 267 162 654.

MHD od pondělí omezuje školní spoje
Vzhledem k aktuálnímu uzavření škol a omezení výuky dochází od pondělí 26. října k úpravě některých jízdních řádů v kolínské městské hromadné dopravě. Úprava jízdních řádů se týká autobusových linek číslo 1, 2 a 22. Jedná se omezení několika spojů v ranních a odpoledních hodinách. Omezení na zmiňovaných linkách bude platné po dobu uzavření škol. V té době jsou totiž bez školáků velmi málo vytížené a je téměř zbytečné tzv. školní autobusy vypravovat.