Vzniklo 77 nových parkovacích míst pro automobily a 32 míst pro kola. V provozu už je i kamerový systém. Zeleň hodlá radnice kvůli blížícím se suchým měsícům dosadit raději až na podzim.

Dva autobusy mají netradiční polepy

Jak již kolínská radnice avizovala při slavnostním představení nových vozů městské hromadné dopravy, hodlá na některé z nich umístit polepy se snímky památek či pozvánkami na kulturní akce. A tak se také stalo. Pozvánka na Kmochův Kolín letos na autobusech jezdit nebude vzhledem k tomu, že se neuskuteční, ale dva menší autobusy už vyrazily do ulic s fotografiemi například vodárny či chrámu. Autory zajímavých snímků jsou Josef Čáslava, Roman Šulc a Hana Morová.

Chystají se na nejmladší žáky

Českobrodské základní školy se připravují na nástup nejmladších žáků od 25. května. Například ZŠ Žitomířská má již otevřenou anketu na přihlašování dětí. „Máme to spočítané na deset skupin po 15 dětech, ty jsme schopní rozmístit i personálně pokrýt, aby jeden vyučující byl dopoledne a jeden odpoledne,“ popsal ředitel školy Jiří Slavík.

Opraví kapličku v Cerhýnkách

Městys Cerhenice už má od Stavebního úřadu v Pečkách povolení na rekonstrukci kapličky v Cerhýnkách. Budou se opravovat povrchy stavby, tedy stěny, omítka, výmalba, vymění se střešní krytina, kterou dnes tvoří pálené tašky bobrovky, kaplička dostane nové dveře místo stávajících, už notně omšelých, dojde také na opravu a dovybavení interiéru. Kaplička vystavěná na náklady obce je zasvěcená Panně Marii, vysvěcená byla na svátek Panny Marie 24. září 1848.