„Zkrátka nelze ohlídat, kolik lidí by se přišlo podívat,“ uvedl starosta Michael Kašpar. Současně radnice připomíná, že město Kolín vydalo v loňském roce vyhlášku regulující používání zábavní pyrotechniky. V ní je stanoveno, že používání je povoleno pouze ve dnech 31. prosince a 1. ledna. Radnice znovu apeluje na dodržování zmíněné vyhlášky.

Pro parkovací karty lze zajít klidně později

Kdo z obyvatel Českého Brodu se ještě na poslední chvíli chystá na městský úřad pro parkovací karty na příští rok, může klidně počkat a přijít až v lednu. Městská policie bude karty kontrolovat až od února. Tento krok město zavádí v souvislosti s protiepidemickými opatřeními. Současně začala rekonstrukce vstupních prostor budovy čp 56., tj. pracoviště pro agendu občanských průkazů a evidence obyvatel i přiléhajících prostor. Průchod přízemím bude na nezbytně nutnou dobu uzavřen.

Medaile pro dárce putovaly poštou

Tradiční oceňování bezpříspěvkových dárců krve letos v závěru roku neproběhlo slavnostně v prostorách kolínské radnice, zlaté a stříbrné medaile putovaly poštou, zlaté kříže předávali členové kolínského Červeného kříže osobně spolu s místostarostou Michalem Najbrtem. Český červený kříž Kolín letos vyznamenal celkem 138 dárců. Nejvíce dárců (88) bylo v kategorii 20 odběrů. Za 40 odběrů bylo oceněno 44 dárců a šest dárců obdrželo zlatý kříž za plných 80 odběrů.

Začala rekonstrukce kapličky

Avizovaná rekonstrukce kapličky v Cerhýnkách začala. Městys ji provádí prostřednictvím Technických služeb Cerhenice – tedy vlastními silami. „Naplňujeme tak náš dlouhodobý plán nebýt na nikom závislí a co nejvíce věcí si jako obec zajistit sami,“ řekl starosta Marek Semerád.

Opravili obecní knihovnu

Rekonstrukce obecní knihovny v Doubravčicích je úspěšně u konce. Radnice děkuje všem, kteří se na rekonstrukci podíleli, zejména knihovnici Markétě Holé Miškové a řemeslníkům z Doubravčic. Obec využila dotaci 70 tisíc korun od Středočeského kraje a prostor knihovny zmodernizovala. K mání jsou knížky pro děti (pohádky, komiksy aj.), na své si samozřejmě přijdou i dospělí, ale zájemci v knihovně najdou i počítače s internetovým připojením pro veřejnost a příjemné posezení.

Další ročník Osobnosti města je tu

Město Český Brod vyhlásilo další ročník ankety Osobnost města Český Brod. Loňský ročník se prvně odehrál podle upravených pravidel. Byly zrušeny kategorie a výběr kandidátů už se nezabýval konkrétním obdobím. Aktuální anketa začíná 1. ledna a končí 31. března. Návrh může podat kdokoli, formulář je ke stažení na webu města. Stačí ho popsat na e-podatelna@cesbrod.cz nebo v tištěné podobě nechat na podatelně úřadu, v knihovně, infocentru, kulturním domě nebo v domově Anna.