Led na zimním stadionu v Kolíně se chladí na nejvyšší možnou teplotu
Sportoviště včetně zimního stadionu nejedou, hokejisté netrénují. Tak co počít s ledem? Podle starosty Michaela Kašpara se nyní led chladí na nejvyšší možnou teplotu, tedy kolem plus čtyř stupňů. Vychází to levněji, než ho nechat rozmrznout a poté znovu tvořit, lajnovat atd. To by obnášelo několik set tisíc. Takováto udržovací varianta ledu vychází zhruba na tři a půl tisíce korun denně. „Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, nevylučujeme možnost, že se nakonec bude muset led nechat rozpustit,“ uvedl starosta. A co dělají trenéři, když netrénují? „Řešili jsme to s hokejisty, trenéři se pustili do udržovacích práce podobně jako na jaře. Správa městských sportovišť už nakoupila barvy a trenéři malují kabiny, chodby, natírají zábradlí apod.,“ popsal starosta.

Několik odborů kolínské radnice jede v omezeném režimu
Tajemnice městského úřadu Dagmar Soukupová apeluje na občany, aby se s úřadem spojovali pokud možno elektronicky. „Jsme na telefonech, kdo pracuje z domova, má telefon přepnuté na mobil,“ říká a připomíná, že se lidé nemusí obávat postihů za prošlý řidičský průkaz. Mohou počkat. Registr řidičů kvůli pracovní neschopnosti všech zaměstnanců pracuje v nouzovém režimu. Omezený provoz je aktuálně také na bytovém odboru a na oddělení sociální péče a zdravotnictví.

Projednají vyšší náklady na odpad
Na zasedání městského zastupitelstva, které se bude konat v pondělí 9. listopadu od 15 hodin v Ceropu v areálu kolínského zámku, se budou mimo jiné projednávat vícenáklady na letošní svoz dopadu. Projevilo se v nich hodně černých skládek, AVE také podle slov starosty Michaela Kašpara dle možnosti ve smlouvě zvýšilo ceny o inflaci. „Dvě a půl procenta dělá přes milion korun,“ podotkl starosta. Dodal však, že na cenu, kterou za nakládání s odpadem hradí obyvatelé města, to vliv mít nebude.

Linka pomoci má nadále méně hovorů než na jaře
Linka pomoci, kterou město opět rozjelo od poloviny října na telefonním čísle 721 952 438, nadále funguje, ale zájem o ní není podle slov kolínského starosty Michaela Kašpara zdaleka takový, jako tomu bylo na jaře. Nyní se uskuteční něco přes deset telefonátů týdně, v době jarní vlny koronaviru to bylo i třicet hovorů každý den. „Hlásí se nám dobrovolníci, kteří jsou ochotní s fungováním linky pomoct, zatím jsme jejich nabídky nevyužili, máme je takříkajíc v zásobě,“ doplnil starosta. Linka pomoci funguje od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin.

Oplocená hřiště jsou zavřená
Kvůli pandemii koronaviru uzavřelo město oplocená hřiště, a to V Břízách, centrální dětské hřiště, hřiště na Kmochově ostrově a také nově rekonstruované v Seifertově ulici v Kolíně. Většina z nich by ale stejně od listopadu standardně zavírala.