„Organizátoři letních táborů a hlavní hygienička Jarmila Rážová se minulý týden dohodli na povolení konání letních táborů, včetně těch příměstských. Konečně tedy můžeme všem rodičům závazně potvrdit účast jejich dětí. My jsme nezaháleli, pro tábory je vše připraveno, vedoucí se těší. Stále máme pár míst na všech turnusech a přijímáme přihlášky,“  řekla Michaela Brožová Burdová, ředitelka sekce vzdělávání Prostoru plus. Všechny příměstské tábory proběhnou kolínském sídle Prostoru od 7. července do 28. srpna, a to pro děti od šesti do patnácti let.

V Brodě soutěží o podporu na audiotechniku a bibliobox

CVIK je příspěvkovou organizací města Český Brod, která od začátku letošního roku zastřešuje služby informačního centra, kulturního domu Svět a městské knihovny. Nyní CVIK soutěží o finanční podporu v rámci aktivity participativního rozpočtu Středočeského kraje Můj kraj. Získané peníze by se měly využít na úpravy promítací kabiny a na pořízení audiotechniky, boje pro kulturní dům, na také na zakoupení biblioboxu, který by jako v některých jiných městech umožňoval vrácení knih mimo otevírací dobu městské knihovny.

Rozjíždí se oprava hasičárny

Začala rekonstrukce hasičské zbrojnice v Sendražicích. Z šesti nabídek firem vybralo město nejlevnější, a to za 2,7 milionu bez daně. Hotovo by mělo být do konce listopadu. „Bude to celková oprava, tedy střecha, výměna oken, dveří, podlahy, zateplení a zvětší se také vjezdová vrata,“ upřesnil místostarosta Michal Najbrt s tím, že město na akci čerpá dotace ve výši 50 procent celkových nákladů.

Kde si řidiči vyšlapou cesty, tam je město nechá vydláždit

Jak povedou v okolí nově zbudovaného parkoviště v Pečkách P+R cestičky? To bude záležet na samotných řidičích. Město čeká, kde si parkující řidiči cesty vyšlapou, a poté je nechá vydláždit, aby bylo parkoviště co nejpraktičtější.

Rekonstrukce bytového domu v Tovární ulici finišuje

Finišuje rekonstrukce bytového domu v Tovární ulici v Kolíně. Hotovo by mělo být nejdéle do konce června. Pracovalo se tam od loňského podzimu. „Jednalo se o kompletní rekonstrukci od střechy přes vnitřní prostory až po balkóny. Zjistilo se, že balkóny jsou v takovém stavu, například plné vody, že se musely odbourat a nechat vyschnout. Proto se rekonstrukce posunula až do jarních až letních měsíců,“ popsal místostarosta Michal Najbrt. Celkové náklady na opravu byly kolem pěti milionů korun.

Na úřadě je další terminál

Na Městském úřadě v Zásmukách přibyl další platební terminál. Lze ho využít k hrazení odvozu odpadních vod, odpadů nosičem kontejnerů, nájemného apod.