Objížďka povede přes Veltruby. Bude pouze ve směru do Kolína, směr z Kolína do průmyslové zóny bude průjezdný. Po objížďce bude jezdit i linka MHD č. 6, v Kolíně pak dále pojede Sadovou ulicí do Ovčárecké ulice a dále po své běžné trase. Po dobu uzavírky budou zrušeny zastávky Kolín, Sendražice, rozcestí 0,2 a Kolín, Strojírny. Totéž platí pro autobusy příměstské dopravy. Práce na cyklostezce u kruhového objezdu, a tudíž i uzavírka by měly trvat do 7. června.

Otevře se nové chráněné bydlení

Kolínské středisko Fokusu, nestátní neziskové organizace, která poskytuje sociální služby dlouhodobě vážně duševně nemocným lidem v regionech Mladoboleslavsko, Nymbursko či právě Kolínsko, otevírá v Kolíně nové chráněné bydlení komunitního typu. Bude v prvorepublikové vile v ulici 5. května. Při příležitosti otevření se v pátek 26. června uskuteční i den otevřených dveří. Bydlení bude sloužit duševně nemocným, kteří ztratili dovednosti potřebné k samostatnému bydlení. Služby jsou zaměřeny na klienty, kteří byli dlouhodobě hospitalizovaní v psychiatrické léčebně, tedy déle než rok, nebo bydlí u rodičů či příbuzných.

Odhalení pomníčku se uskuteční až na podzim

Původně na polovinu května plánovala obec Doubravčice slavnostně odhalit nový pomníček místnímu hrdinovi druhé světové války. Vzhledem k tomu, že tuto událost chystalo vedení obce pro širší veřejnost a všechna opatření spojená s prevencí šíření koronaviru ještě v době příprav nebyla uvolněna, slavnostní akt se obec rozhodla odložit na podzim. Nový termín je stanovený na sobotu 12. září. Odhalení by mělo mít i doprovodný program, který by obec ráda pojala jako sousedské odpoledne.