Na výběr mají zájemci několik typů formátů včetně čtvercové nebo třeba panoramatické pohlednice.

V Ovčárecké ulici začíná oprava vážního zařízení

V úterý 21. července startuje rekonstrukce vážního zařízení v Ovčárecké ulici v Kolíně. Do pondělí 3. srpna tam bude omezený provoz, a to v úseku od křižovatky Ovčárecké s ulicí J. K. Tyla po křižovatku se Hřbitovní ulicí. Provoz bude po dobu rekonstrukce míst, kde se váží kamiony, řízen semafory. Společná zastávka městské hromadné dopravy a příměstské dopravy bude přesunuta od hřbitova směrem k centru města před začátek uzavírky. Termín prací byl načasován na dobu odstávky TPCA.

Vybudují nové hřiště

Městys Plaňany se pustí do výstavby venkovního hřiště na místě starého asfaltového hřiště u fotbalových kabin. Městys dá peníze na vybavení a fotbalisté zajistí dopadové plochy a terénní úpravy. Dalším společným záměrem je vybudování cesty a mostku pro pěší přes potok Blinka. Cesta by měla být hotová ještě letos, lávka příští rok. Současně se městys a TJ Sokol dohodly na zrušení hřiště na plážový volejbal u skautovny, protože je téměř nevyužívané.

Na průjezdu obcí se změní přednost v jízdě

Koncem měsíce dojde ke změně přednosti v jízdě na křižovatce u hostince v obci Milčice. „V rámci rekonstrukce chodníků došlo ke stavebním úpravám této křižovatky. Nově povede hlavní silnice po silnici II. třídy ve směru Sadská – Tatce. Celá křižovatka bude přehledně označená svislým i vodorovným dopravním značením, přesto žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti,“ informoval starosta Jakub Douděra.

Příběh strachu o maminku naštěstí dopadl dobře

O pomoc poprosil ve večerních hodinách kolínské městské strážníky muž z Čáslavi kvůli své mamince bydlící v ulici U Borků. Uvedl, že se mamince, která je vysokého věku, nemůže dovolat. Telefon sice zvedne, ale nikdo se neozývá. „Muž ještě uvedl, že sedá do auta a jede do Kolína, ale prosil strážníky o asistenci. Na uvedenou adresu se okamžitě dostavila autohlídka, která se na paní dozvonila,“ popsala mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Paní byla podle jejích slov v naprostém pořádku, dokonce s hlídkou žertovala, že se na ni přišli podívat fešáci – jeden vysoký a jeden menší. Stařence vysvětlili, že se jí pokoušel dovolat syn, který za ní za chvíli přijede, protože se mu neozývala. Důvodem, proč tomu tak bylo, byla zřejmě porucha na telefonu. Strážníci poté ještě zavolali synovi a s radostí ho ubezpečili, že je maminka v pořádku.