Radní Kolína se setkali s obyvateli Zibohlav
Kolem pěti desítek lidí přišlo v rouškách na výjezdní zasedání kolínské městské rady a setkání s obyvateli do příměstské části Zibohlavy. Mluvilo se hlavně o kanalizaci, lidé se ptali, jak dlouho se bude stavět – něco přes rok, konkrétně 65 týdnů, jaké bude omezení dopravy apod. Hovořilo se také o údržbě zeleně, přidání hlásiče městského rozhlasu do Hasičské ulice, o parkování, čištění ulic atd. Nezapomnělo se ani na plánované víceúčelové hřiště. Na to je připravený projekt, vydané stavební povolení, zbývá ještě udělat vynětí z půdního fondu.

Odbor dopravy opět otevřel
Po povinné karanténě vzhledem k výskytu onemocnění covid-19 mezi pracovníky se opět otevřel odbor dopravy a obecní živnostenský úřad. K rozšíření nemoci mezi zaměstnanci nedošlo, všechny opakované testy jsou negativní. Od středy 16. září jsou částečně pro veřejnost otevřeny agendy registru řidičů, vozidel a podnikatelů. Naopak příští týden, konkrétně v době od 21. do 24. září, budou uzavřené přepážky registrace podnikatelských subjektů (živnostenský rejstřík). Není to ale kvůli koronaviru a karanténě, jde o běžné ze zákona povinné školení zaměstnanců.

Hasiči rozšíří zbrojnici i techniku
Opakovaně žádali úvalští hasiči a radnice o dotaci na rozšíření a modernizace hasičské zbrojnice a pořízení nové techniky. Náklady se šplhají přes deset milionů korun. Nyní se konečně podařilo dotaci získat, Úvaly dostanou 4,5 milionu na rozšíření zbrojnice a 450 tisíc korun na pořízení nového dopravního vozu. Současně získají úvalští hasiči od Hasičského záchranného sboru ČR hydraulické vyprošťovací zařízení pro pomoc při dopravních nehodách.

Kniha ke 150 letům Sokola bude obsahovat tisíc snímků
Z původně plánovaných velkých oslav 150 let od založení Sokola v Českém Brodě vzhledem k epidemické situaci nejspíš zbude jen pamětní kniha vydaná při této příležitosti. O zrušení sokolských oslav se rozhodne tento týden, knížka je však už připravená do tisku. A tak obsáhlou knihu ke 150 letům jako v Českém Brodě nevydala ani Česká obec sokolská. Bude mít více než 400 stran a obsahovat kolem tisícovky fotografií, z nichž některé ještě nikdy nebyly publikovány ani vystaveny.

V kolínské nemocnici je nově umístěný rouškomat
V Oblastní nemocnici Kolín, konkrétně v pavilonu CH hned vedle nápojových automatů je nově instalovaný rouškomat. Koupit v něm lze jednorázové roušky jednotlivě i po větších baleních, nanoroušky, ale také třeba dezinfekci na ruce, rukavice nebo i respirátor.

Projednají výběrové řízení na multifunkční přístřešek
V kulturní místnost čp. 11 se v pondělí 21. září od 18 hodin sejdou zastupitelé obce Žehuň, aby řešili například letošní už čtrnácté rozpočtové opatření nebo také v výběrové řízení na pořízení plánovaného multifunkčního přístřešku.