Celá akce je rozdělená na dvě etapy, první proběhla už v roce 2019, kdy se udělala úprava aktivační nádrže předělovou stěnou a tzv. Parshallův žlab, ve kterém probíhá na odtoku samotné měření před vypuštěním vody do Sendražické svodnice. Druhá etapa, tedy dokončení úpravy i druhé aktivační nádrže, se měla uskutečnit loni. Ve výběrovém řízení ale bohužel nebyl vybrán dodavatel, bude tedy potřeba jej zopakovat. Pokud to nyní s výběrem firmy vyjde, práce by měly začít od května.

Letos se opraví Kolínská ulice v Kolíně

Kolínská ulice v příměstské části Sendražice se dočká výměny povrchu a bude se řešit i odvod dešťové vody a další parkovací místa. Předpoklad dokončení akce je ve druhé polovině roku.

Za leden se v kolínské porodnici narodilo 112 dětí

Za měsíc leden přišlo v porodnici Oblastní nemocnice Kolín na svět celkem 112 dětí. Z toho bylo 51 holčiček a 61 chlapečků, jedenkrát se narodila dvojčátka. Mezi holčičkami byla nejčastější jména Anna, Ema a Sofie, u chlapečků vedli Jan, Jiří a Matěj. Dávala se jako vždy i netradiční jména jako například Lilien, Maja, Madlen, Susanne, Toby, Tom, Theo nebo Kevin. Největší miminko, které se tento měsíc narodilo, vážilo 4460 gramů, nejmenší miminko vážilo 1975 gramů.

Na hlavě jí přistál obsah vysavače

Překvapená a ne zrovna mile byla žena, které v Kolíně na křižovatce ulic Veltrubská a Brankovická přistálo na hlavě cosi jako odpad ze zametání. Po označení balkónu, ze kterého byl nepořádek vysypán, bylo pro městské strážníky hračkou zjistit viníka. „Obyvatelka bytu po důkladném vygruntování obydlí vyhodila ven obsah vysavače. Ženě se omluvila, nevznikla zde žádná škoda, poškozená omluvu přijala a vše bylo vyřešeno smírem,“ popsala mluvčí strážníků Helena Honkiszová.