Dva a půl roku natvrdo s tříletým podmíněným odkladem a propadnutí věci. Takový verdikt si ve čtvrtek vyslechla Eva Lakatošová z Peček u Okresního soudu v Kolíně.

Domovní prohlídka přinesla jasné důkazy

Byla obžalovaná z nedovolené výroby a držení psychotropních látek a jedů. Policisté ji před několika měsíci zatkli a při následné domovní prohlídce našli kriminalisté mimo jiné několik sáčků s pervitinem a dvě digitální váhy se stopami drog a asi 150 prázdných sáčků. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že drogy sama distribuuje.

Obhájce obžalované upozorňoval na nevěrohodnost svědků. Ti totiž byli právě uživatelé drog. Někteří navíc postupem času měnili své výpovědi.

Jako další polehčující okolnost obhájce Lakatošové uvedl, že neprodávala drogy zdravým lidem nebo dokonce dětem. „Vždy se jednalo o drogově závislé,“ upozornil. Na podmíněném trestu se víceméně shodl se státní zástupkyní. „Přikláním se k podmíněnému trestu s delší zkušební dobou,“ uvedla.

Jeden ze svědků přímo v soudní síni uvedl, že obžalovanou nezná. Přezdívku Lakatošové „Zlatozubka“ prý slyšel, ale osobně se s ní nesetkal. Dříve si prý kupoval drogy na náměstí v Pečkách. „Lajnu za pět set,“ popsal dříve ve výpovědi. Poté ale otočil. Co řekl v přípravném řízení si nepamatuje, protože byl pod vlivem drog. V současnosti už je podle svých slov dva měsíce čistý.

Další svědek už dříve uvedl, že k Lakatošové chodil osobně přímo do jejich domu v Pečkách. Sáček pervitinu si tam prý koupil přibližně patnáctkrát. „Někdy mi ji prodala přímo Zlatozubka, jindy někdo jiný,“ popsal.

Pro drogy do Peček si měli jezdit i zákazníci z Čáslavi, kteří měli vidět, že je má doma v lednici nebo přímo u sebe. Jindy zase schované na zahradě.

Pro odsouzenou to bylo poslední varování

Soudce Jiří Kruml při rozsudku řekl jasně, že obžalovaná drogy prodávala, což potvrdila právě i domovní prohlídka a další důkazy. „Za sebemenší porušení podmínky půjdete do vězení,“ upozornil Lakatošovou závěrem Kruml.

Obhajoba i státní zástupkyně souhlasili s rozsudkem, který je tedy pravomocný.