ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Sokolský ples se uskuteční v jiném termínu, konkrétně v sobotu 17. října. Vstupenky zůstávají v platnosti. Na posledního dubna bylo plánované vystoupení Antikvartetu s Ivo Šmoldasem. I to bylo zrušeno a o náhradním termínu se nyní jedná.

„Zatím nevíme, zda budeme muset zrušit i květnovou Pouť na Lipany, ale i to je možné. Veškeré informace budeme hned dávat na vědomí a samozřejmě, okamžitě jak to půjde, obnovíme i cvičení všech oddílů v sokolovně,“ dodal Jaroslav Petrásek.

Připomněl zároveň až neuvěřitelné události z historie českobrodského Sokola. „Začínám nabývat dojmu, že naše výroční padesátky jsou podobně průšvihové jako osmičkové roky,“ předeslal. 150. výročí poznamenává koronavir, 100. výročí poznamenal komunistický režim a 50. výročí vlakové neštěstí.

V roce 1920, při 50. výročí Sokola, najel nákladní vlak v českobrodské stanici na osobní vlak, v němž byli sokolští výletníci z Moravy a Slovenska. Nepřežilo pět lidí. Pohřeb se konal v sokolovně, odkud kráčel smuteční průvod přes náměstí za účasti stovek obyvatel na nádraží. Poněkud pochmurná oslava… V roce 1970, kdy bylo českobrodskému Sokolu 100 let, nebyla oslava žádná, protože v té době nesměl existovat ani Sokol v celé zemi.