Vítězové ankety výrazně rozhýbali dění v plaňanském Sokolu a podílí se na záchraně historické budovy tamní sokolovny. Aktivní skupina mladých plaňanských sokolů se skládá ze šesti členů a členek, mezi které patří Alžběta Předotová, Antonín Předota, Roman Faltys, Tomáš Flieger, Patrik Chábera a Jan Bílek.

Současný stav plaňanské sokolovny.
V Plaňanech chtějí opravit sokolovnu, jen rekonstrukce střechy vyjde na milióny

Více o vítězích prozradila jednatelka Sokola Plaňany Andrea Verflová: „Mladí sokolové jsou zastoupení ve vedení jednoty například jako člen pověřený kontrolou či hospodář a mimo jiné mají na starosti propagaci sokola na sociálních sítích a na webových stránkách. Dále se podílejí na činnosti oddílu všestrannosti a oddílu pro rodiče s dětmi, ať již jako cvičitelé nebo pomocníci.“

Mladí jsou hybnou silou plaňanské jednoty

V roce 2023 mladí sokolové pořádali nebo spolupořádali řadu akcí, například sportovních, mezi které patřily akce jako běžecké závody Plaňanská míle, turnaj ve stolním tenise O Zlatou pálku či cvičení pro veřejnost. Mladí sokolové z Plaňan na vyhlášení ankety Sokol roku.Mladí sokolové z Plaňan na vyhlášení ankety Sokol roku.Zdroj: se souhlasem Sokola PlaňanyDále také společenské aktivity jako letní posezení v sokolské zahradě, sokolský ples a také pietní akce v podobě výročí založení T.J. Sokol Plaňany a výročí založení republiky. „Aktivně se vzdělávají a účastní různých sokolských akcí pořádaných jinými jednotami. V neposlední řadě se pak účastní náročného projektu, jehož cílem je rekonstrukce plaňanské sokolovny, kde přispívají nejen aktivní účastí na brigádách, ale i svými radami v oblasti získávání finančních prostředků,“ uvedla Andrea Verflová. Podle jejích slov se skupina mladých sokolů okamžitě stala hybnou silou celé plaňanské jednoty a významně přispěla k její celkové aktivizaci.

Anketa Sokol roku oceňuje nejlepší osobnosti ze svých řad. Stávají se jimi sportovci, kteří Sokol i Českou republiku reprezentují na světových akcích, stejně jako cvičitelé, kteří svým nadšením budují lásku k pohybu u generací našich členů, a v neposlední řadě i vzdělavatelé.