Těsně před rozedněním, kolem půl sedmé ráno, došlo například na křižovatce hlavního silničního tahu I/12 s odbočkou na Přišimasy v katastru Tuklat ke střetu dvou osobních vozidel. „Pětačtyřicetiletý řidič za volantem Škody Octavie jedoucí ve směru od Kolína na Prahu pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost, když na namrzlé komunikaci začal předjíždět kolonu vozidel a při tom narazil do zadní části Škody Koroq, která byla v odbočovacím pruhu na Přišimasy a řídil ji osmapadesátiletý muž,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová. Střet se naštěstí obešel bez zranění, dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní, škoda na autech byla vyčíslena na 140 tisíc tisíc korun.

Nedlouho poté, krátce před osmou ráno, přivolal policii muž z Plaňan, který oznámil, že někdo naboural a notně poničil lampu veřejného osvětlení v Pražské ulici. I zde možná hrálo roli náledí, leč jak řidič, tak vozidlo mají zatím přívlastek neznámý, protože řidič prostě ujel. Škoda na lampě je 20 tisíc korun. Policisté hledají svědky, kteří by mohli svými informacemi napomoci ke zjištění řidiče.

Úterní den přinesl i řadu dalších nehod, ale většina účastníků je ani nehlásila, využila možnost vyřešit záležitost pomocí formuláře.

Podobně tomu podle slov policejní mluvčí bylo i den předtím v době největší sněhové kalamity. I když to vypadalo, že zapadlé auto je v každém pátém příkopu, žádná z nehod nepřinesla vážné zranění nebo větší škodu. Policisté sice nevěděli, kam dřív skočit, ale ve chvíli, kdy při nehodě nedojde ke zranění a škoda nepřesáhne sto tisíc korun nebo není způsobená někomu jinému, lze využít právě zmíněný formulář. Lidé to ale někdy nevědí, neumí formulář vyplnit, proto volají policii.

Uklidnění situace na silnicích Kolínska potvrdil také mluvčí hasičů Petr Svoboda. „Vyjížděli jsme v několika drobným kolizím, většinou to byla pomoc při odstraňování nákladních vozidel,“ uvedl. Například během noci na úterý pomáhali hasiči vytáhnout cisternu, která zapadla nedaleko stanice Čepro, takže byl zablokovaný silniční tah na Prahu.