Téměř celá obec byla zasažená povodní. „Naštěstí evakuace obyvatel i následné odklízení škod proběhlo s maximální snahou a ochotou všech zúčastněných," pochvalovala si Lenka Bednářová, asistentka starostky.

Podle jejích slov hasiči, policisté, sociální pracovníci, dobrovolníci z místních sdružení i obecní úřad velice dobře spolupracovali .

Velká voda přišla do Miškovic, stejně tak jako do dalších obcí na Kolínsku v neděli odpoledne. Se stoupající hladinou jindy poklidné říčky Výrovky došlo postupně k evakuaci. Voda si ani tady nevybírala. Některé rodiny kvůli rozbouřené Výrovce přišly úplně o všechno. Voda se dostala do jejich domovů.

Díky pomoci integrovaného záchranného systému a všech dobrovolníků jsou v současné chvíli Miškovice z nejhoršího venku. „Nicméně škody, především v domácnostech, jsou značné," dodala Lenka Bednářová smutný fakt.

Na spoustě míst zasažených povodní vznikla nejrůznější konta a humanitární sbírky. Stejně zvolili i v Miškovicích. Ve čtvrtek byla zahájena veřejní sbírka.

Obec Třebovle pro Miškovice proto zřídila zvláštní povodňové konto na pomoc občanům, které velmi dramaticky zasáhla červnová povodeň. „Sbírka bude využita na pomoc rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci," vysvětlila účel sbírky Lenka Bednářová.

Vyhlášená sbírka potrvá až do konce tohoto roku. Dobrovolníci mohou vkládat peníze na účet.

Miškovičtí se o možnostech a hygienických normách informovat na obecním úřadě, který však veškeré nutné dokumenty vyvěsil také na web obce.

Zajímá vás, jak odstranit následky povodní? Jak je to s placeným volnem a náhradou mzdy? Jaká jsou pravidla hygieny a co se studnou?

Veškeré informace jsou všem občanům k dispozici a v případě potřeby se mohou obrátit na starostku obce Lenku Růžkovou, která je k dispozici na mobilním telefonu pro všechny občany.