„Nemyslíme si, že takto velká hala má v Kolíně opodstatnění,“ předeslal starosta Michael Kašpar. „Basketbalisté mají relativně opravenou tělocvičnu ve Spojích, také jsme jim přispěli 350 tisíc na rozšíření tribun, takže se navýší kapacita na 850 diváků. A za třetí podle informací vedení BC Kolín kraj slíbil, že letos uvolní peníze na novou palubovku, která vyjde kolem tří milionů korun,“ vysvětlil starosta.

Nová hala v Borkách bude splňovat všechny normy pro halové sporty, které v Kolíně fungují, a primárně bude podle slov starosty mířit na ty, které dosud ve městě nemají zázemí a sportovci dojíždí do Úval, Kostelce apod., tedy například florbalisté, házenkáři či futsalisté. V hale bude také palubovka, takže tam budou moci trénovat třeba muži BC Kolín, kteří hrají Mattoni NBL a dopoledne nemůžou hrát na Spojích.

„Splňovat bude i výškové parametry pro první ligu volejbalu, součástí haly bude i horolezecká stěna,“ doplnil starosta s tím, že v případě potřeby bude možné halu rozdělit na tři kratší hřiště. Tribuna pojme 138 diváků, parkoviště 80 aut, chybět nebude venkovní dětské hřiště. Objekt bude nízkoenergetický, bude mít rekuperaci, akumulační jímky na dešťovou vodu apod.