Prvního června na den dětí vyrazila sedmá třída na koloběžkách po cyklostezce do nedalekých Veltrub na hřiště. Tam strávili dopoledne soutěžemi s koloběžkami a ostatními sportovními aktivitami dle libosti. „Je to dobrá aktivita a všechny nás to moc baví. S koloběžkami se dají dělat různé hry či objíždět kužely a je to fakt sranda. Je to zas něco jiného, protože jsme v přírodě. Naše škola je tím originální,“ radostně popsal jedna z žákyň.

„Koloběžky používáme hlavně v rámci tělocviku u tříd, co mají tři hodiny tělocviku týdně. Když mají dvouhodinovku, tak už se dá někam dojet,“ potvrdila tělocvikářka. „Moje třída je hodně sportovní. Je tu mnoho zdatných dětí, samozřejmě někdo méně a někdo více. Mám radost, že se povedlo koloběžky zavést do výuky,“ vysvětlila třídní učitelka Jana Müllerová. Jak potvrdila jedna z tělocvikářek, i to je důvod, proč vzít třídu na celý den ven.

Z ukázky a nácviku koloběhu na 6. Základní škole v Kolíně.
OBRAZEM: Kolínská škola pořídila přes třicet koloběžek, jezdit budou i učitelky

A co strach z úrazu? „Pád jsme měli už po deseti minutách, ale naštěstí to odneslo jen odřené koleno. Pravidla jsou daná a žáci je respektují. Mají helmy a ví, že si je nesmí sundat,“ dodaly učitelky. Když někdo začne brzdit, tak je třeba upozornit ostatní. Také je dobré pravidelně střídat nohy. I když pro žáky nebyl koloběh novinkou, ve škole se naučili, jak jezdit správně a také překonali strach. Sami jezdí rádi na kole i koloběžce.

Lída Charvátová