Vše se však pomalu vrací do zajetých kolejí a napáchané škody jsou ve většině případů opravené.

„Rybářský svaz již opravil rybník. Rozšířili bezpečnostní přeliv a zpevnili hráz," řekl starosta Zásmuk Jiří Pechar.

Také korytu řeky je téměř v původním stavu. O to se prý postaralo povodí Labe, pod které tok Výrovky patří. Co má však na starosti město je například opěrná zeď u řeky v Doubravčanech.

Dále se město stará o to, aby byly co nejdříve opraveny veškeré poničené komunikace. „Povodeň poničila komunikace na Budech, dále nějaké silnice v Doubravčanech a neštěstí se nevyhnulo ani místním komunikacím v Zásmukách," vypočítal Pechar, na kolika místech musí silnice opravit. Ačkoli od povodní uběhlo již téměř půl roku stále ještě není vše hotové. To co voda vzala během chvíle se do původního stavu dává dlouhé měsíce.

Podle slov Pechara je třeba opravit či zrekonstruovat také některé mostky přes řeku. To má však na starosti kutnohorská Správa a údržba silnic.

Současná rekonstrukce mostku v Doubravčanech, se kterou je spojena také uzavírka silnice ze Zásmuk do Malotic, však s povodněmi nemá vůbec nic společného.

Tato rekonstrukce byla totiž potřebná a naplánovaná již dlouho předtím než velká voda udeřila.

S následky povodní se samozřejmě vypořádávají také další obce a města na Kolínsku. Na mnoha místech stále platí uzavírky mostů i některých místních komunikací. Od povodní například nejezdí ani vlak na trase Pečky Kouřim. Ten je z Radimi nahrazený autobusy náhradní dopravy.